Konieczność pracy na wysokościach może pojawić się nie tylko przy wznoszeniu budynków czy wykonywaniu przeładunku, ale również w indywidualnych zleceniach jak prace w ogrodzie. Gdy ciężki przedmiot, który chce się przestawić, znajduje się w trudnej przestrzeni, warto skorzystać z usług dźwigu samojezdnego. O zaletach wynajmu tej mobilnej maszyny dźwigającej opowiada firma Skowron.

Czym jest dźwig samojezdny?

Dźwig samojezdny to sprytne urządzenie do zadań specjalnych wykonywanych nad ziemią.

Podobnie jak standardowy żuraw jest wyposażony w dźwignicę składającą się ze wciągarki oraz wychylonego wysięgnika odpowiadającego za przemieszczanie się podnoszonego ładunku w dowolny sposób. Wyjątkowość dźwigu samojezdnego polega na jego mobilności. Dźwignica jest osadzona na podwoziu ciężarówki, dlatego można go swobodnie przemieszczać w dowolne miejsce.

Zalety żurawia samojezdnego

Dźwigi samojezdne znacznie upraszczają pracę przeładunkową, budowlaną czy montażową i w wielu sytuacjach sprawdzają się lepiej niż żurawie stacjonarne. Dlaczego? O jego szczególnych możliwościach wypowiada się pracownik firmy dźwigowej Skowron:

Żuraw samojezdny również jest w stanie podnosić ciężkie, kilkudziesięciotonowe ładunki. Jednak w przeciwieństwie do jego standardowego odpowiednika może się on dodatkowo sprawnie poruszać z jednego punktu do drugiego, nawet po drogach publicznych. Co więcej, dzięki teleskopowemu wysięgnikowi bez problemu funkcjonuje na dużych wysokościach.

Dźwig samojezdny jest uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ występuje w różnych wersjach technicznych oraz rozmiarach, przez co idealnie sprawdzi się na zróżnicowanym terenie. Mniejsze żurawie są bardzo zwinne, dlatego można nimi operować na niewielkich przestrzeniach i ciasnych drogach. Największe modele mogą podnieść aż 90 ton, więc będą świetnym wyborem do prac wykonywanych na placu budowy czy w porcie. Wynajem żurawia samojezdnego jest też bardziej atrakcyjny cenowo. Korzystając z tego typu usług, nie trzeba narażać się na koszty związane z jego transportem.