Wbrew pozorom nie tylko okres letni sprzyja używaniu klimatyzacji w pomieszczeniach. Nowoczesne technologie pozwalają także na ogrzewanie powietrza i jego filtrację, co sprawia, że możemy urządzenia traktować również jako oczyszczacze. Firma Centra-Kliwent HVAC specjalizuje się w montażu wszystkich typów urządzeń, w tym kompaktowych – split, multisplit oraz VRF.

Zalety klimatyzacji nie tylko latem

Oczywistym plusem urządzania chłodzącego jest poprawienie jakości funkcjonowania w pomieszczeniu podczas wysokich temperatur na zewnątrz. Warto o tym pamiętać na przykład zostawiając zwierzęta na cały dzień w domu podczas naszej nieobecności w trakcie lata.

Udoskonalane klimatyzacje posiadają w sobie także funkcje ogrzewania. Wbrew pozorom jest to dużo bardziej ekonomiczna opcja kontrolowania temperatury w pomieszczeniach aniżeli klasyczne centralne ogrzewanie. Niektóre modele urządzeń posiadają także wbudowane filtry węglowe czy HEPA, które oczyszczają powietrze w momencie działania.

Jaką klimatyzację wybrać?

Pracownik firmy Centra-Kliwent HVAC informuje:

dobór, dostawę oraz montaż zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów, a także do metrażu i usytuowania mieszkania czy obiektu.

Na rynku dostępne są klimatyzatory kompaktowe, split, multisplit oraz VRF. Niektóre z nich posiadają agregaty skraplające, które najczęściej umiejscawia się na balkonach lub zawiesza na elewacji budynku.