Wielu inwestorów i prywatnych sprzedawców mieszkań, domów czy lokali usługowych, przekonało się już kiedyś, jak wiele stracili na sprzedaży swojego mienia obniżając bezwiednie jego wartość. Jeśli właśnie poszukujesz nabywców na swoją nieruchomość, poczekaj z publikowaniem ogłoszenia i zgłoś się do specjalisty z firmy Marek Banasik Wycena Nieruchomości, aby poznać rzeczywistą cenę danego lokalu, dzięki czemu być może zwiększysz swoje możliwości.

Profesjonalna wycena nieruchomości to nie tylko kaprys właściciela lokalu

Jeśli planujesz sprzedać daną nieruchomość warto skorzystać z pomocy specjalisty, rzeczoznawcy, który w profesjonalny sposób określi jej rzeczywistą wartość. Jednak proces ten nie zawsze wynika tylko z takiego kaprysu posiadacza lokalu, który nie chce stracić na sprzedaży lokum. Specjalistyczna wycena wykonywana przez przedsiębiorstwo Marek Banasik Wycena Nieruchomości może przydać się w kilku przypadkach:

  • dla banku — w przypadku chęci zakupu mieszkania, na którego zakup klient chce uzyskać kredytowanie,
  • dla ubezpieczycieli — aby oszacować wartość nieruchomości potrzebną do stworzenia oferty,
  • dla decyzji sądu — przy postępowaniu spadkowym, podziale majątku, przy wycenie wkładu remontowego.

Firma prowadzi szeroki zakres działań związanych z wyceną. Specjaliści wykonają wycenę nieruchomości gruntowych, wycenę nieruchomości lokalowych, dokonają analizy rynku nieruchomości, czy dokonają inwentaryzacji nieruchomości.

W jaki sposób specjalista określa koszt nieruchomości?

O wskazaniu wartości danej nieruchomości decyduje wiele czynników. Pod uwagę brane są zarówno cele tworzonej wyceny, ale również rodzaj danego mienia, ruchy i trendy rynkowe, sposób wykończenia. Każda wycena to bardzo indywidualny przypadek — podkreślają specjaliści. Warto w takim wypadku zatrudnić do wyceny doświadczonych ekspertów, którzy posiadają wiedzę i dokonali już w swojej karierze zawodowej niejednej wyceny obiektu mieszkalnego, usługowego, czy wskazanego gruntu.