Montaż obiektów z płyty warstwowej stał się w ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem. Realizacja przebiega szybko, sprawnie, a przy tym skutecznie. Powstałe budynki są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, niezwykle stabilne i wytrzymałe. Płyty świetnie sprawdzają się przy stawianiu budynków przemysłowych, takich jak hale czy pawilony. Sprawdź, gdzie jeszcze mogą zostać wykorzystane płyty warstwowe.

Czym są płyty warstwowe

To naprawdę prosta konstrukcja, która jak się okazuje, jest niezwykle odporną na uszkodzenia oraz szkodliwe oddziaływanie czasu i warunków atmosferycznych. Płyta warstwowa składa się z dwóch zewnętrznych okładzin metalowych. W środku nich znajduje się rdzeń pełniący funkcję izolacji. Występują także płyty z jedną okładziną, stosuje się głównie w systemach suchych ociepleń elewacji i wykorzystuje, jako płyty sufitowe, są to bowiem elementy świetnie wygłuszające pomieszczenia. Bardzo często płyty określa się nazwą “sandwich”, co w przełożeniu z angielskiego oznacza kanapkę - nic dziwnego, dwie połączone ze sobą okładziny mogą przypominać dwie kromki chleba.

Czym jest rdzeń znajdujący się wewnątrz okładzin? Przeważnie to wełna mineralna skalna lub szklana, ale także pianka poliuretanowa, polistyren ekspandowany, piana fenolowa i szkło piankowe. Rdzeń ma służyć, jako termoizolacja, która jak powszechnie wiadomo jest niezwykle ważnym elementem każdego budynku.

Jakie są główne zastosowania płyt warstwowych?

Jak już możesz się domyślać, zastosowanie płyt warstwowych jest naprawdę szerokie. Stosuje się je zarówno w przemyśle, jak i rolnictwie, na budownictwie kończąc. Poniżej kilka przykładów, gdzie płyty mogą zostać wykorzystane:

  • obiekty przemysłowe
  • stawianie centrów logistycznych, pawilonów, centrów magazynowych
  • budowa dachów budynków
  • stawianie centrów usługowo-handlowych
  • budowa dachów oraz ścian budynków rolniczych
  • stawianie budynków inwentarskich
  • wykonywanie sufitów i ścian podwieszanych w chłodniach
  • budowa hal z płyty warstwowej.

Wymienione przykłady świetnie obrazują szerokie zastosowanie płyt warstwowych w budownictwie i nie tylko. Dlaczego są coraz chętniej wybierane przez inwestorów? To proste, ich montaż jest bardzo łatwy i szybki, a cena takiej inwestycji stosunkowo niska, na jakie jeszcze zalety możesz liczyć? Na pewno ich szerokie zastosowanie oraz możliwość wznoszenia budynków na zróżnicowanym terenie, zarówno w miejskich aglomeracjach, jak również na wydzielonych strefach przemysłowo-handlowych. Kolejnymi zaletami są niskie koszty inwestycji, oszczędności w eksploatacji budynku z płyty warstwowej, jak i szybki czas oddawania gotowych obiektów do użytku.

To tylko kilka z wielu zalet, o jakich można usłyszeć w opiniach inwestorów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Jeżeli chcesz liczyć na niedrogie wykonanie, oszczędności w eksploatacji i szybką realizację powinieneś skorzystać z usług profesjonalistów. Przedsiębiorstwo godne polecenia to bez dwóch zdań firma Pavilion - jeden z liderów na rynku budowniczym, w którym wykorzystuje się płyty warstwowe.