Nowoczesne produkty chemii budowlanej stwarzają nowe możliwości i rozwiązania. Hydroizolacja żywicą syntetyczną umożliwia zabezpieczenie powierzchni zarówno pionowej, jak i poziomej, tworząc trwałą i niezawodną barierę przeciwwilgociową. Dodatkowo jest ona odporna na szereg niekorzystnych warunków, dlatego z powodzeniem wykonuje się z niej warstwy wierzchnie np. na tarasach czy balkonach.

Zalety żywic stosowanych w izolacji

Żywice syntetyczne stosowane jako bariera przeciwwilgociowa to nowoczesne produkty chemii budowlanej. Mają szereg walorów, przede wszystkim są bardzo wytrzymałe, więc jest to zabezpieczenie na długie lata. Hydroizolacja żywicą syntetyczną polega na aplikacji jej bezpośrednio na beton. Bariera przeciwwilgociowa stworzona z tego produktu tworzy jednolitą powłokę, a w przypadku drobnych rys, dodatkowo je mostkuje. Może też służyć jako warstwa użytkowa, bo jest odporna na uszkodzenia, warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Jest łatwa w utrzymaniu czystości i ekonomiczna, bo kładzie się mniej warstw niż w konwencjonalnej hydroizolacji. Wykonanie zabezpieczeń żywicą wymaga doświadczenia, dlatego zadanie to warto zlecić firmie, która się w tym specjalizuje, np. Kwinto Construction.

Elastyczne żywice poliuretanowe – izolacja pozioma

Do wykonywania hydroizolacji poziomych Szczególnie chętnie jest wykorzystywana żywica poliuretanowa i polimetakrylan. Wyróżniają się one dużą elastycznością, dzięki czemu nie tworzą się mikropęknięcia. Niektóre z nich można aplikować nawet w temperaturach ujemnych, co oznacza, że prace mogą być prowadzone nawet w niesprzyjających warunkach. Dodanie kruszywa technicznego, bezpośrednio na warstwę żywicy chroni ją przed uszkodzeniem mechanicznym i umożliwia ruch zarówno pieszy, jak i kołowy oraz dodatkowo ma właściwości antypoślizgowe. Żywice można barwić, przez co powłoka z niej wykonana stanowi nie tylko skuteczną barierę przeciwwodną, ale również estetyczną posadzkę w obiektach reprezentacyjnych.