Blog Panoramy Firm

Aranżacja przestrzeni w kuchniach i łazienkach – panele szklane

Materiał partnera
2019-07-15
kuchnia

Nie ulega żadnej wątpliwości, że kuchnie i łazienki są dość specyficznymi pomieszczeniami, podczas których aranżacji, trzeba wziąć pod uwagę sprawy związane nie tylko z szeroko rozumianą estetyką, ale także z funkcjonalnością. Nie można zapominać również o tym, iż kuchnie i łazienki to pomieszczenia o okresowo podniesionej wilgotności, która ma degradacyjny wpływ na większość materiałów budowlanych. Jakie produktu warto wziąć pod uwagę podczas aranżacji?

Panele szklane – kuchnia

Materiałem wykończeniowym, który najczęściej można spotkać w kuchniach, są oczywiście płytki ceramiczne. Choć z technicznego punktu widzenia wypełniają one swoje zadanie bardzo dobrze, nie wszyscy inwestorzy zadowoleni są w niektórych ich cech, szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń roboczą w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki. To właśnie tam najczęściej dochodzi do różnego rodzaju zabrudzeń, nie tak wcale łatwych do usunięcia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Doskonałym sposobem jest wykorzystanie nowoczesnych paneli szklanych ze szkła hartowanego, które poza tym, że jest niezwykle łatwe w utrzymaniu należytego stopnia czystości, to ponadto cechuje się także ogromną wytrzymałością na wysokie temperatury oraz na działanie pary wodnej. Niewątpliwą zaletą zastosowania paneli szklanych jest również możliwość ich dowolnej personalizacji. Można na nich umieścić zarówno standardowe motywy, jak i konkretne zdjęcie np. z wakacji. A co jeśli chodzi o panele szklane w łazience?

Zastosowanie paneli szklanych w łazience

Aby w pełni zrozumieć, dlaczego panele szklane cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów, trzeba zdać sobie sprawę z tego, jak wiele pożądanych cech niesie ze sobą materiał zasadniczy. Szkło jak żaden inny materiał budowlany prezentuje doskonały stosunek ceny do jakości. Nowoczesne metody produkcji szkła umożliwiły idealne dopasowanie jego właściwości fizycznych do konkretnych oczekiwań klienta. Szkło jest także materiałem niezwykle łatwym w obróbce, co stwarza wręcz nieograniczone możliwości nadania mu dowolnego rozmiaru i kształtu. W łazience swoje wyjątkowe zastosowanie odnajdują szklane tafle z grafiką, trawione lub piaskowane, które świetnie spiszą się jako okładzina ścienna. Szkło tego typu idealnie sprawdzi się także jako uzupełnienie do mebli łazienkowych.

Aby mieć pewność, że panele zostaną wyprodukowane i zamontowane z troską o najmarniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najlepszym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Marek Sawicki. W rozbudowanej ofercie klienci odnajdą m.in. szkło lakierowane, hartowane, szkło typu float, oraz szkło klejone. Poza atrakcyjnymi warunkami cenowymi, pracownicy firmy zapewniają także rzetelną wycenę i profesjonalne doradztwo.

Opracowanie artykułu:

Usługi Szklarskie Marek Sawicki

ul. Sienkiewicza 65, 05-074 Halinów mazowieckie
e-mail
www