Firma Handlowo-Usługowa Dar-Drew mieści się w Śladkowie Podleśnym na terenie województwa łódzkiego. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w sprzedaży wysokiej klasy drewna kominkowego. W czasie mroźnej zimy nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek przed rozpalonym kominkiem, tyle że nie każdy rodzaj drewna nadaje się na podpałkę. Jakie gatunki drewna kominkowego polecają specjaliści z firmy Dar-Drew? Zapraszamy do lektury?

Jakim drewnem można palić w kominku?

Za najlepsze drewno do kominka uchodzi drewno z drzew liściastych. Pali się ono wolno i równomiernie, oddając przy tym duże ilości ciepła. Drewno z drzew iglastych nie jest polecane ze względu na dużą zawartość żywicy, która podczas spalania może strzelać. Poza tym tworzy ono duże ilości dymu i smolistego osadu, który gromadzi się w przewodach kominowych i na szybie. Zatem, w jaki gatunek drewna warto zainwestować? Pracownicy z firmy Dar-Drew rekomendują zakup drewna dębowego, bukowego, jesionowego lub grabowego. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się też drewno z brzozy. Podczas spalania wydziela ono przyjemnie relaksujący aromat i wygląda bardzo dekoracyjnie zgromadzone obok kominka.

W jakich warunkach należy przechowywać drewno do kominka?

Drewno do palenia w kominku musi być odpowiednio wysuszone. Chodzi o to, by nabrało wymaganej twardości, przez co proces spalania zachodzi dłużej, a korzystanie z kominka jest bardziej ekonomiczne. Firma Dar-Drew bardzo dba o jakość sprzedawanego przez siebie opału. Sezonuje drewno przez rok lub dwa lata zanim trafi ono do klienta. Warto wiedzieć, że świeżo po ścięciu drewno ma w sobie nawet do 70% wody, a po odpowiednim sezonowaniu wartość ta spada do 15-20%. Ważne jest nie tylko to, jak opał przechowuje producent, ale też, jak obchodzi się z nim kupujący. Duże ilości drewna do kominka należy składować w suchym, zadaszonym i przewiewnym miejscu. Opał powinien być odizolowany od podłoża i ułożony luźno. Dobrym pomysłem jest zbudowanie specjalnej drewutni bądź zgromadzenie drewna przy ścianie domu lub garażu.

Ile kosztuje drewno do kominka?

Ceny drewna kominkowego uzależnione są przede wszystkim od gatunku. Najdroższe jest drewno dębowe i grabowe, nieco tańsze – brzozowe i owocowe. Oczywiście wiele zależy też od prywatnego cennika sprzedającego, który może różnić się w zależności od regionu Polski. Firma Dar-Drew oferuje jedne z najbardziej atrakcyjnych cen drewna kominkowego na terenie całego województwa łódzkiego. Przedsiębiorstwo oferuje również usługę cięcia drewna na wymiar oraz pomoc w transporcie opału.