Ćmy azjatyckie są niezwykle groźnym gatunkiem dla roślin występujących w naszych ogrodach, a w szczególności dla bukszpanów. Każdy z nas wie, ile pracy i zaangażowania wymaga stworzenie pięknego ogrodu. Pojawienie się w nim jakichkolwiek szkodników znacznie wpływa na jego estetykę oraz może zniweczyć cały nasz włożony trud. Ćma bukszpanowa jest inwazyjnym gatunkiem, który warto zwalczyć jak najszybciej, zanim zniszczy ona nasz ogród.

Czym jest ćma bukszpanowa?

Ćma azjatycka jest inwazyjnym gatunkiem, który przybył do Polski już kilkanaście lat temu. Larwy tego osobnika są bardzo żarłoczne i doprowadzają one do zamierania bukszpanów. Dorosły osobnik charakteryzuje się białym ubarwieniem z brązową obwódką wokół skrzydeł. Ćmy mogą być różnej wielkości, jednak rozpiętość ich skrzydeł wynosi zazwyczaj około 4 centymetrów. Tego szkodnika możemy spotkać na krzewach bukszpanu zazwyczaj w okresie od kwietnia do września.

Zwalczanie ćmy bukszpanowej

Ćma bukszpanowa jest szkodnikiem, który może być bardzo problematyczny w zwalczaniu, jeżeli zaniedbamy nasz ogród i zaczniemy zbyt późno stosować różnego typu specyfiki. Niestety ćma bukszpanowa nie ma naturalnego wroga. Liście bukszpanu, które ćmy spożywają, są trujące dla innych osobników, przez co szkodniki te wypracowały sobie ochronę. Uważa się, że jedynym zagrożeniem dla ćmy azjatyckiej może być szerszeń azjatycki. Jest on jednak bardzo jadowity oraz agresywny, a więc może stanowić także duże zagrożenie dla człowieka. Podczas zwalczania ćmy azjatyckiej warto wybrać specjalistyczne środki, które są przeznaczone wyłącznie do tego gatunku szkodnika. Specyfiki ogólne nie będą w stanie na dobre pozbyć się ćmy. W przypadku, gdy larwy uodpornią się na dotychczas używane preparaty, powinniśmy zastosować mocniejsze i bardziej toksyczne środki.

Skuteczne zwalczanie ćmy azjatyckiej

Zwalczanie ćmy azjatyckiej może nie być łatwe. Jeżeli pojawi się ona w naszym ogrodzie, powinniśmy niezwłocznie sięgnąć po specyfiki, które może nam zaoferować firma taka jak Erwas, która specjalizuje się w sprzedaży roślin oraz artykułów ogrodniczych. W ofercie firmy znaleźć możemy bardzo szeroki wybór drzew iglastych, liściastych, kwiatów oraz produktów ogrodniczych. Duża wiedza oraz doświadczenie pracowników gwarantują, iż każdy klient znajdzie coś dla siebie. Szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę środków ochrony roślin, które są w stanie skutecznie ochronić rośliny przed szkodliwym działaniem ćmy bukszpanowej oraz innych szkodników.