Kominek budzi skojarzenia związane z rodzinnym ogniskiem, komfortem, ciepłem. Nic więc dziwnego, że próbujemy znaleźć wariant, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Estetycznym, luksusowym dodatkiem do pomieszczenia jest kominek marmurowy. Świetnie prezentuje się w klasycznych i rustykalnych wnętrzach. Ostatnio coraz częściej wybiera się go również do nowoczesnych mieszkań. Osoby mieszkające w bloku również mogą cieszyć się ciepłem ogniska wybierając biokominek.

Dlaczego warto zainwestować w marmurowy kominek?

Kominki marmurowe posiadają elegancką obudowę wykonaną z naturalnego kamienia, która sprawia, że wnętrze wygląda dużo bardziej stylowo, przytulnie. Można wręcz powiedzieć, że przestrzeń domowa, w której znajduje się kominek z marmuru, staje się dziełem sztuki.

Już w starożytności marmur uznawano za szczególny materiał architektoniczny i rzeźbiarski. Dlatego wykorzystywali go jedynie artyści światowej klasy. Obecnie jest on ceniony wśród tych osób, które uwielbiają elegancki styl. Bardzo ważna jest również wytrzymałość na erozję i wysoką temperaturę, a także bogaty wybór barw.

Inspiracją do stworzenia tych kominków jest epoka baroku, której cechy główne to przepych i intensywne zdobnictwo. Bogate obramowanie kominka nadaje nowoczesnemu, minimalistycznemu wnętrzu ciekawego wyrazu. 

Kominek marmurowy to wybór nie tylko wizualny, ale również praktyczny, wpływający pozytywnie na każde pomieszczenie, w którym się znajdzie. Jednak szczególnie dobry efekt zostaje osiągnięty w przypadku dużej przestrzeni. 

Biokominek – jakie posiada zalety?

Biokominek to ekologiczny kominek na paliwo w postaci żelowej albo płynnej. Jest coraz częstszym wyborem, również w bloku mieszkalnym ze względu na łatwość jego zabudowy. Dodatkowo nie wydziela spalin, dymu, popiołu. Kiedy biokominek pali się przez 5 godzin, jego emisja dwutlenku węgla jest równoznaczna z równoczesnym wydychaniem trzech dorosłych osób.

Można wyróżnić kilka rodzajów takich biokominków:

  • wolnostojące –  posiadają pełne palenisko, stabilną podstawę, sporą mobilność. Ponadto każdy może mieć swobodny dostęp do ogniska,

  • wiszące – charakteryzują się prostym montażem i funkcjonalnością, świetnie sprawdzają się na werandzie lub balkonie, gdy zwisają z sufitu,

  • narożne –  czyli wbudowane w ścianę, mogą być otwarte z dwóch stron, 

  • stołowe – ich cechy to: mobilność, niewielki rozmiar 

  • wkłady kominkowe – występuje tu jedynie palenisko, więc można samodzielnie zaprojektować obudowę kominka.

Jak wybrać odpowiedniego fachowca, który stworzy nam kominek marzeń? Warto zwrócić się do firmy Marmulove Damian Kulej, z siedzibą w Wołczynie, która z pasją realizuje sen klientów o kominku.