Każdy z nas chciałby kiedyś wybudować swój własny dom z ogrodem i miejscem do odpoczynku. Coraz częściej decydujemy się na domy drewniane. Można je wybudować na działce, w lesie lub w górach. Domy te są ekologicznym rozwiązaniem i świetnie się prezentują. Do stworzenia konstrukcji oraz całej budowy, niezbędne jest wynajęcie profesjonalistów. Firma Construction zajmuje się budową domów drewnianych, kanadyjskich i szkieletowych. 

Czym charakteryzują się domy drewniane?

Przy budowie domu drewnianego podstawą jest odpowiednia konstrukcja, ponieważ to ona wpływa na wytrzymałość domu oraz na koszt i czas budowy. Domy drewniane mogą być szkieletowe, modułowe oraz wykonane z bali. Materiał, z którego powstają, jest naturalny i wysokiej jakości. Bardzo dobrze wpływa na izolację cieplną, dzięki czemu służyć będzie przez cały rok. Czas budowy domu drewnianego jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku domów betonowych. Są również zgodne z naturą, proekologiczne i wysoko energooszczędne. 

Do wykonania projektu i samej budowy domu, niezbędna jest fachowa pomoc. Warto wybrać firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w tej branży. Jedną z nich jest Construction. Jest to firma budowlana, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się tworzeniem domów drewnianych, kanadyjskich oraz szkieletowych. Swoje pierwsze kroki stawiali w Stanach Zjednoczonych. Nabytą wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystują teraz na rodzimym rynku, dbając o zadowolenie klientów. 

Zalety domu drewnianego

Do zalet domu drewnianego należy wymienić przede wszystkim ich ekologiczność oraz walory estetyczne. Wybudowane z wysokiej jakości drewna nie tylko będą się pięknie prezentować, lecz także dzięki swojej wytrzymałości posłużą przez dziesiątki lat. Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, więc stworzy wewnątrz budynku specyficzny mikroklimat. Oprócz tego ma bardzo dobrą izolację cieplną, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu będzie odpowiednia, niezależnie od pory roku.

Jedną z największych zalet domów drewnianych jest także koszt i czas budowy. Mogą one powstać nawet w 3 miesiące, a postawić je można zarówno latem, jak i zimą. Warunki atmosferyczne nie wpłyną na przebieg budowy i nie spowodują przestojów. Budowane są na zdecydowanie lżejszych fundamentach niż domy murowane, dzięki czemu koszt realizacji jest znacznie mniejszy. Można je także szybko przebudować, rozbudować lub odnowić. Ich konstrukcja jest bardzo szczelna i wytrzymała. Jeśli zależy nam na szybkiej budowie i czasie realizacji, a także walorach estetycznych, zdecydowanie warto wybrać dom drewniany.