Zakup funkcjonalnych, trwałych i pięknych mebli kuchennych to wieloletnia inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Nie da się jednak ukryć, że jednym z najważniejszych czynników przy wyborze mebli do kuchni, obok zapewnienia niezbędnej ilości miejsca na przechowywanie, jest dobór odpowiednich frontów. Na szczęście firmy oferujące projektowanie, sprzedaż i montaż mebli kuchennych, takie jak Studio Net Meble Kuchenne, mają w swojej ofercie ogromny wybór zróżnicowanych frontów, przy czym na szczególną uwagę zasługują tu fronty lakierowane.

Kilka słów o lakierowanych frontach kuchennych, oferowanych przez Studio Net Meble Kuchenne

Idealne meble kuchenne z jednej strony muszą zapewnić odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie (pojemne szafki i szuflady, dostępne półki) oraz funkcjonalność korzystania (wysokiej jakości okucia, systemy przesuwne i nowoczesne systemy cargo), z drugiej zaś strony powinny być ładne i estetyczne, za co w ogromnej mierze odpowiadają właściwe dobrane fronty kuchenne. Nie da się jednak ukryć, że w kwestii frontów, z wielu dostępnych rozwiązań, szczególną uwagę warto zwrócić na fronty lakierowane, oferowane przez Studio Net Meble Kuchenne. Wynika to z faktu, że jak mówi przedstawiciel Studio Net –

Fronty lakierowane to wyjątkowe produkty, które odmienią każdą kuchnię. Charakteryzują się one dużą trwałością oraz odpornością na wilgoć i wysokie temperatury, a jednocześnie nadają wnętrzu luksusowy charakter, optycznie powiększają przestrzeń i ją rozjaśniają. Są one także łatwe w utrzymaniu czystości. Nie należy również zapominać, że fronty lakierowane wcale nie muszą być wykończone jedynie w połysku, co wynika z faktu, że w naszej firmie możemy wykonać również fronty lakierowane matowe lub półmatowe. Warto także wspomnieć, że niewątpliwą zaletą tego typu frontów jest także możliwość wykonania ich w dowolnym frezowaniu, zarówno wybranym z katalogów, jak i wykonanym według indywidualnego wzoru. Pozwala to dopasować meble do gustu domowników.

Co warto wiedzieć o produkcji frontów lakierowanych, wytwarzanych w Studio Net Meble Kuchenne?

Fronty lakierowane, powstające w firmie Studio Net Meble Kuchenne, wytwarzane są głównie z płyt MDF, które są przycinane do odpowiednich formatów. Warto jednak pamiętać, że fachowcy z Studio Net, przed przystąpieniem do nakładania warstw lakieru, mogą również wykonać na wybranej formatce różnego rodzaju wzory, szlify i frezy (np. pod tzw. niewidoczne uchwyty). Kolejnym etapem jest nakładanie lakieru, gdzie firma Studio Net przy produkcji frontów korzysta z wysokiej jakości lakierów i najpopularniejszych palet kolorów: ICA, RAL, NCS czy RENNER. Samo lakierowania frontów kuchennych sprawia, że wszystkie krawędzie frontu są zamknięte lakierem, zaś w przypadku specjalnych zamówień fronty można lakierować dwustronnie, co oznacza, że po otworzeniu szafki mamy ten sam kolor we wnętrzu, co na zewnątrz mebla.

Fronty lakierowane odmienią każdą kuchnię, nadając jej wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Warto przy tym także pamiętać, że produkty tego typu, powstające w firmie Studio Net Meble Kuchenne, doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale także jako wykończenie mebli sypialnianych, salonowych, a nawet łazienkowych.