Szara rolka papieru była przed laty towarem deficytowym. Dziś produkt ten znajduje się na sklepowych półkach pod dostatkiem, a szczególnie duży popyt obserwuje się na miękką i białą formę papieru toaletowego z celulozy. W artykule wyjaśniamy, jak powstaje szary papier toaletowy i dlaczego warto jest inwestować w ten produkt higieniczny. 

Co to jest ekologiczny papier toaletowy?

Ekologiczny papier toaletowy, to nic innego jak szary papier toaletowy, który produkowany jest z makulatury, czyli zużytych lub zniszczonych wyrobów papierniczych. Jego cechą charakterystyczną jest dość sztywna i szorstka struktura oraz szary kolor. Co ważne, taki papier nie zawiera żadnych popularnych dodatków zapachowych czy chemicznych ani nadruków. Chociaż produkt ten ma wiele zalet praktycznych to ze względu na niewielkie walory estetyczne i dekoracyjne, szary papier nie jest chętnie wybierany do eleganckich przestrzeni publicznych, takie jak biurowce, ekskluzywne hotele czy galerie handlowe. 

Dlaczego warto wybierać szary papier toaletowy?

Ekologiczny papier toaletowy, w przeciwieństwie do białego z celulozy, produkowany jest z makulatury, czyli odpadów papierowych. Oznacza to, że wytwarzanie tego artykułu nie wiąże się z wycinką drzew, a zatem przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne. Dużą zaletą jest także niska cena szarego papieru. Warto wiedzieć, że do produkcji białego papieru toaletowego stosuje się dodatki chemiczne. Ponadto, biały papier jest również mniej wydajny, ale z drugiej strony użytkownicy cenią sobie jego miękkość i estetyczny wygląd. 

Gdzie kupić hurtowe ilości papieru toaletowego?

W papier toaletowy do obiektów hotelowych, zakładów pracy czy budynków użyteczności publicznej najlepiej się zaopatrzyć w specjalistycznych hurtowniach. Kupując w takich miejscach można liczyć na korzystne rabaty oraz szeroki asortyment produktów. Przykładem jest hurtownia artykułów higienicznych i dezynfekcyjnych Aseopaper. Firma dostarcza produktu papierowe i higieniczne i współpracuje ze znanymi europejskimi producentami.