Nie każdy wie, że kora drzewna, zwłaszcza sosnowa to świetny materiał na ściółkę. Jest ona niezbędna do prawidłowego wzrostu roślin. Chroni korzenie przed zimnem i upałami, ogranicz parowanie wody, a także utrudnia rozwój chwastów. Z naszego artykułu dowiesz się więcej na temat kory oraz jej stosowania w ogrodzie. Spraw by Twój kawałek zieleni był pięknie ozdobiony.

Kora sosnowa – rodzaje i właściwości

Czy wiesz, że producenci kory sosnowej dzielą ten materiał na dwie podstawowe grupy? I tak wyróżnia się:

  • korę przekompostowaną – ma ciemną barwę, świetnie magazynuje wodę i ma kwaśne pH;

  • korę surową – ma jasną barwę, wolniej się rozkłada i pięknie prezentuje się w ogrodzie.

Najbardziej popularną i świetnie nadającą się do ściółkowania jest kora sosnowa, ale powstała z drzew iglastych – mogą to być świerki. Jest niezwykle dekoracyjna, a przy tym obfita w związki mineralne. Podczas rozkładu są one uwalniane do gleby, w związku z tym poprawiają jej strukturę.

Dokładne zastosowanie kory sosnowej w ogrodzie

Zastanawiasz się jakie rośliny można wyściółkować korą ogrodową? Materiał jest idealny do azalii, wrzosów, różanecznik, iglaków, a także roślin kwasolubnych.

Naturalna barwa kory świetnie podkreśli intensywną zieleń i kolor kwitnących kwiatów w Twojej oazie spokoju. Korę sosnową w atrakcyjnej cenie możesz zakupić w Kor-Dom. To producent kory sosnowej, który w ofercie ma również kamienie ozdobne do ogrodu.

Jeśli chcesz, by kora sosnowa wolniej się rozkładała, możesz wysypać ją na wcześniej rozłożoną czarną agrowłókninę. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ją rozsypał bezpośrednio na ziemię, jednak musisz pamiętać o jej uzupełnianiu. Warstwa kory powinna mieć nie mniej niż 5 cm, a nawet 10 cm. Pamiętaj jednak by nie sypać dużej ilości wiórów w bliskiej odległości pnia drzewa.

W zależności, z jakich grubych drzew powstała, kora sosnowa jest grubo, średnio i drobno mielona. Tylko od Ciebie zależy, na jaki rodzaj się zdecydujesz.