Jak stworzyć efektowną aranżację okien?

Materiał partnera
2019-10-05
Elegancka aranzacja okien

Każdy element naszego mieszkania powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny. Dotyczy to zarówno mebli, jak i elementów dekoracyjnych. Ważną rolę w każdym wnętrzu odgrywają okna. Warto zatem zadbać o ich efektowną prezentację. Mamy tu wiele możliwości w zakresie stylizacji i materiałów, a także akcesoriów. Na co warto zatem zwrócić uwagę podczas tworzenia aranżacji?

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Urządzanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Nawet najprostsze, minimalistyczne stylizacje rządzą się swoimi prawami. Nie każdy z nas ma też wystarczająco głęboką wiedzę z zakresu doboru kolorów czy materiałów, by stworzyć harmonijne – estetyczne i funkcjonalne – wnętrze. Warto zatem wybrać się na konsultację z dekoratorem okien. Ten będzie w stanie zaprojektować i wykonać dla nas spersonalizowaną aranżację, której nie będzie miał nikt inny. Wystarczy, że opowiemy o swoich oczekiwaniach oraz możliwościach, a otrzymamy stylizację na miarę naszych potrzeb.

Z pomocą dekoratora z firmy takiej jak Firany Ewa możemy puścić wodze fantazji. Kiedy urządzamy mieszkanie, mamy mnóstwo pomysłów, ale nie wszystkie możemy zrealizować. Okazać się bowiem może, że wybrane firany czy zasłony nie pasują do stylu pomieszczenia, albo rozmiary wnętrza nie pozwalają w pełni wyeksponować walorów naszej aranżacji. Porada specjalisty, który zawodowo tworzy dekoracje okienne, będzie tu zatem nieoceniona. W ten sposób będziemy w stanie wprowadzić w życie nasze nawet najbardziej śmiałe pomysły bez obaw, że przytłoczą one aranżację wnętrza.

Efektowne aranżacje okienne

Dekoracja okien ma znaczenie zarówno dla funkcjonalności wnętrza, jak i jego walorów estetycznych. Firany i zasłony zapewniają dyskrecję, a jednocześnie stanowią swoistą „kropkę nad i” – nadają charakter i dopełniają stylizację. Możliwości mamy tu przy tym wiele. Podczas spotkania z dekoratorem okna przekonamy się, jak wiele tkanin i kolorów możemy wykorzystać w aranżacji naszego mieszkania. Możemy przy tym zdecydować się na firany szyte na wymiar, co sprawdza się w przypadku okien o niestandardowych wymiarach lub też firany gotowe, dostępne w określonych rozmiarach.

Ogromny wybór mamy też w zakresie akcesoriów do firan i zasłon. Wśród nich znajdziemy:

  • sznury do firan i zasłon;
  • klamry drewniane;
  • klamry metalowe;
  • upinacze ozdobne;
  • rozety;
  • taśmy marszczące;
  • przelotki;
  • lamówki;
  • magnesy;
  • dekory ażurowe.

Ciekawym elementem dekoracyjnym mogą być ręcznie robione akcesoria do firan i zasłon. Podkreślą one wyjątkowość naszej aranżacji okien. Stylowe firany i zasłony kojarzone są raczej z wnętrzami eleganckimi i klasycznymi, nie możemy zapominać o nich również w tych nowoczesnych. Aranżacja okien może zostać dopasowana do każdego wnętrza – klucz tkwi w doborze tkanin oraz wzorów.

Opracowanie artykułu:

Firany Ewa

ul. Apteczna 30, 41-407 Imielin śląskie
e-mail
www