Jak szybko i prosto sprzątać mieszkanie? Kilka wskazówek, które ułatwią Ci zadanie!

Materiał partnera
2019-10-05
Sprzątanie domu

Jak sprzątać efektywnie? Odpowiedź na to pytanie jest złożona — składa się na nią szereg drobnych kroczków, które poznasz w tym poradniku. Dowiesz się, od czego zacząć sprzątanie i jak wykorzystać do niego produkty, które znajdziesz w kuchennej szafce. Dzięki naszym wskazówkom domowe porządki zmienią się z trudnych i męczących na proste i skuteczne.

Jak sprzątać — plan to podstawa

Każde duże zadanie wymaga szczegółowego rozplanowania. Przenieś tę metodę z pracy do domu! Dzięki temu, że na twojej liście będą konkretne zadania do odhaczania, będziesz mogła efektywnie wykorzystać czas na działanie, a nie zastanawianie się co teraz trzeba zrobić. Szybkie spojrzenie na krótką listę i od razu wiadomo co i jak. 

Dobrym pomysłem jest również zaplanowanie sprzątania tak, aby nie przeznaczać na nie całego weekendu. Zrób to w czwartek lub piątek, a w weekend odpoczywaj. Oczywiście przed świętami czy ważnymi wydarzeniami generalne porządki mogą wymagać poświęcenia pełnego dnia (a nawet kilku) jednak, mając to na uwadze, warto zacząć je nieco wcześniej i systematycznie, małymi krokami sprzątać kolejne pokoje i miejsca. Pamiętaj również o podziale obowiązków i zaangażuj do tego wszystkich domowników!

Domowe sprzątanie — użyj składników, które znajdziesz w kuchni!

Jak tłumaczy specjalista z firmy Czyścioch czasem wystarczą proste składniki, które każda Pani Domu znajdzie w swojej kuchennej szafce. Ocet świetnie sprawdzi się w myciu okien bez smug, wystarczy, że wymieszasz dwie łyżki z 3,5 l wody i tak jak zawsze zaczniesz sprzątanie. Z kolei, aby wypolerować meble, wykorzystaj również kilka kropel soku z cytryny i oliwy z oliwek i ściereczką przetrzyj ich powierzchnię.

Zastanawiasz się, jak prać firanki? Sprawdzonym sposobem jest dodanie garści soli przed ostatnim płukaniem, dzięki temu będą się dobrze układać. A może masz problem z wiecznie zaparowanym lustrem? Przetrzyj ją pianką do golenia! Jak widzisz, sposobów na domowe sprzątanie jest wiele.

Jak się nauczyć sprzątać?

Zawsze można skorzystać z usług firmy sprzątającej, gdy w nawale codziennych obowiązków nie znajdujemy czasu na porządki. Jeśli jednak chcemy sprzątać sami w domu, to istnieje na to kilka najlepszych sposobów. Wypróbuj sprawdzoną metodę i sprzątaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara — od lewej do prawej i od góry do dołu. Dzięki temu odkurzysz, pozamiatasz i umyjesz podłogę efektywnie, szybko, i nie przeoczając niczego.Pamiętaj też, że mycie podłogi powinno być ostatnim etapem! Najpierw należy odłożyć rzeczy na swoje miejsce, wytrzeć kurze, wyczyścić umywalki, umyć okna itd.

Opracowanie artykułu:

Czyścioch Bogumiła Jakubek

77-115 Nożyno 35/1 pomorskie
e-mail
www