Mimo że na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów okien, to jednak okna aluminiowe są najczęściej wybierane. Jednak nie ma co się dziwić - mimo że każdy rodzaj okien ma swoje zalety, to okna aluminiowe mają ich zdecydowanie więcej! Przede wszystkim wyróżniają się niezwykłą trwałością, energooszczędnością, a do tego wszystkiego są nowoczesne. Okna aluminiowe najczęściej montuje się w dużych budynkach - takich jak np. szkoły, ale coraz częściej również w prywatnych domach. Jakie jeszcze są zalety okien aluminiowych? Dlaczego warto je wybrać? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Doskonale się prezentują

Wiele osób wybiera okna aluminiowe z jednego prostego powodu - świetnie się one prezentują. Oprócz tego decydując się na ten rodzaj okna, możemy wybrać kolor ich profili - a paleta kolorystyczna jest ogromna! Dzięki temu okna aluminiowe mogą doskonale wyglądać wraz z pozostałą częścią budynku. Warto też wspomnieć, że w przypadku okien aluminiowych duża jest rozpiętość, jeśli chodzi o ich kształt lub powierzchnię. 

Są proste w pielęgnacji

Okna aluminiowe nie są wymagające, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Do ich czyszczenia wystarczy użyć miękkiej szmatki zwilżonej wodą z płynem do mycia naczyń. Następnym krokiem jest przetarcie okien suchą ścierką. Jeśli natomiast mamy do czynienia z większymi zabrudzeniami - wtedy może sięgnąć po naftę lub specjalny środek przeznaczony do aluminiowych profili. Warto również pamiętać, aby czyścić okna przynajmniej 3 razy w roku!

Wyróżniają się trwałością

Głównymi cechami okien aluminiowych jest to, że są one solidne i trwałe. Profile aluminiowe wypełnia się materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu wyróżniają się one korzystnymi parametrami współczynnika przenikania ciepła. Oprócz tego okna aluminiowe są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne - śnieg, wiatr, czy niska temperatura. Nie są one podatne na uszkodzenia oraz nie ulegają przekształceniom. Ponadto są bardzo lekkie, dzięki czemu ich transport, jak i montaż nie powinien sprawiać problemów.

Z dużym wyborem okien aluminiowych spotkamy się w firmie ALU-KON z Wrocławia. To zakład konstrukcji aluminiowych, który istnieje na rynku od 2008 roku. Oferuje on swoim Klientom w kraju i zagranicą produkty, które cechuje wysoka jakość wykonania, estetyka i niezawodność. W skład jego oferty wchodzą:

  • okna aluminiowe
  • drzwi aluminiowe
  • ogrody zimowe
  • fasady
  • daszki i zabudowy całoszklane
  • ślusarkę p.poż zewnętrzną i wewnętrzną
  • systemy przesuwne na tarasy i do ogrodów zimowych
  • rolety

Okna aluminiowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na doświetleniu pomieszczenia, ochronie przed hałasem, a także zapewnieniu odpowiedniej wymiany powietrza. Warto też dodać, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu, funkcjonalne, a także bardzo bezpieczne.

Podsumowując, okna aluminiowe cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Ich popularność jest spowodowana przede wszystkim tym, że jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań ze wszystkich dostępnych na rynku. Mimo że nie należą do najtańszych, to z całą pewnością warto w nie zainwestować.