Każdy obiekt ogrzewany przy pomocy kotła na paliwa stałe, gazowe lub płynne podlega obowiązkowym przeglądom kominiarskim. Częstotliwość kontroli przewodów uzależniona jest m.in. od powierzchni budynku oraz rodzaju stosowanego paliwa. Co obejmuje przegląd kominiarski? Jak często należy go przeprowadzać? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Jak często należy kontrolować przewody kominowe?

Częstotliwość przeprowadzania przeglądów kominiarskich regulowana jest Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlanego. Według jej zapisów każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest do kontrolowania stanu przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych co najmniej raz na 12 miesięcy. Brak ważnego badania stanu technicznego komina i przewodów grozi karą grzywny – nałożoną przez Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Przegląd Kominiarski – zadanie dla profesjonalistów 

Kompleksowe przeglądy kominów przeprowadza Zakład Kominiarski Czyścioch, który istnieje na rynku już od 1996 roku. Podczas przeglądu kominiarskiego specjaliści ze wspomnianej firmy sprawdzają nie tylko stan techniczny przewodów, ale także ich czystość, drożność oraz szczelność. W przypadku nieprawidłowości wykrytych podczas poprzedniej kontroli weryfikują, czy wszystkie zalecenia zostały wykonane.

Jeżeli szukasz uprawnionego kominiarza na terenie Lublina lub okolicznych miejscowości, Zakład Kominiarski Czyścioch będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.