Kosiarka jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa domowego, w którym znajduje się ogród z założonym trawnikiem. W zależności od wielkości trawnika, a także od położenia terenu i od jego wyboistości możemy wybrać przeróżne modele, jednak jaką kosiarkę wybrać, aby spełniła wszystkie Twoje oczekiwania? Sprawdź!

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy zdecydujesz się już na zakup nowej kosiarki, zastanów się, czego potrzebujesz. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy Twój trawnik jest duży, czy też mały. To główne kryterium podczas dobierania odpowiedniego urządzenia - chodzi o to, że jeżeli trawa nie zajmuje dużej powierzchni, lepsze rozwiązania mogą się okazać tańsze.

Zwróć uwagę na wyboistość terenu, który będziesz kosić, a także na fakt, w jakim tempie odrasta trawa i jak często należy ją kosić. Zastanów się, jaki sposób koszenia jest dla Ciebie najwygodniejszy, a także jaki masz budżet. Z taką wiedzą możesz udać się do sklepu.

Duży ogród, duży problem

Jeżeli Twój ogród jest duży, a trawa zajmuje znaczącą ilość terenu, powinieneś zdecydować się na zakup kosiarki spalinowej. Może być ona wyposażona w dodatkowy kosz, w którym będzie się zbierała skoszona trawa, dzięki czemu nie trzeba będzie tracić czasu na grabienie.

Warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości, który będzie odporny na korozję, a także łatwy w naprawie. Jeżeli teren do koszenia jest trudny, wybierz sprzęt z dużymi kołami oraz z napędem - przycinanie trawy stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a waga kosiarki przestanie być utrudnieniem. Zwróć też uwagę na to, czy urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa. Ważna jest również możliwość regulacji wysokości koszenia, a także rozstawienia ostrzy. Te cechy mają szczególnie duże znaczenie w przypadku, kiedy trawnik rośnie nieregularnie, na nierównym terenie. To pozwala na idealne dostosowanie kosiarki do danego miejsca.

Jaką kosiarkę spalinową kupić?

Jeżeli wiesz już, na jakich funkcjach Ci zależy, a także masz pewność, że w Twoim ogrodzie najlepiej sprawdzi się właśnie kosiarka spalinowa, jesteś w połowie drogi.

W przypadku tego typu urządzeń wyższa cena najczęściej oznacza lepszą jakość, a także więcej dobrego dodatkowego wyposażenia, które ułatwia i przyspiesza koszenie. Oczywiście duże znaczenie ma też tutaj producent, a tych na polskim rynku nie brakuje.

Jeżeli nadal masz kłopot z wyborem odpowiedniej kosiarki, wybierz się do punktu takiego jak Serwis SOCHACKI, gdzie nie tylko będziesz mógł nabyć nowy sprzęt, ale również uzyskasz fachową pomoc i doradztwo w tym zakresie.