Master Key czyli system klucza generalnego- zabezpieczenia i usługi ślusarskie

Materiał partnera
2019-10-27
klucz uniwersalny

Mianem Master Key nazywa się system klucza generalnego. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w większych firmach, gdzie daje możliwość otwierania dużej ilości drzwi z wykorzystaniem jednego klucza, a jednocześnie zapewnia kontrolę dostępu o określonych pomieszczeń. System ten może integrować niewielką ilość drzwi, np. trzy sztuki, jednak w hotelach czy dużych obiektach przemysłowych objęte są nim drzwi czy punkty w ilości nawet kilku tysięcy. Jest to jeden z rodzajów zamków dostępnych na rynku – system zabezpieczeń, który w wielu miejscach świetnie się sprawdza. Drzwi w naszym domu czy firmie mogą jednak wymagać również profesjonalnej obsługi, a wówczas sprawdzą się usługi ślusarskie.

Zalety zastosowania systemu Master Key

Systemy Master Key mogą być stosowane właściwie wszędzie – od mieszkań po hotele i duże centra przemysłowe. Wyróżniają się one szerokim wachlarzem zalet jeśli chodzi o ich zastosowanie. System klucza Master Key  to duża wygoda w administracji określonym obszarem, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Przykładowo, gdy pojawia się sytuacja zagrożenia taka jak pożar to istnieje możliwość otworzenia wszystkich drzwi jednym kluczem i przeprowadzenia sprawnej ewakuacji. Każdy klucz uzyskuje dostęp do wybranych pomieszczeń oraz obiektów – skuteczna kontrola dostępu. A oprócz tego cały system można oprzeć na atestowanych wkładkach antywłamaniowych. 

Usługi ślusarskie na wysokim poziomie

Ślusarz może okazać nam się niezbędny w różnych sytuacjach, przykładowo gdy kupujemy nowe mieszkanie najczęściej konieczna jest wymiana zamków, aby mieć pewność, że nikt  niepożądany nie będzie posiadał klucza. Jeśli zgubimy klucz to ślusarz może nam awaryjnie otworzyć mieszkanie lub samochód. Takie wsparcie również w niektórych życiowych sytuacjach się przydaje. Pogotowie ślusarskie to najlepsze rozwiązanie jeśli drzwi się zatrzasną, a klucz zniknie. Zabezpieczenia w postaci różnych zamków są niezbędne zarówno w prywatnych mieszkaniach i domach, jak i firmach, hotelach, biurowcach czy zakładach produkcyjnych. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do potrzeb. W większych systemach niezbędna jest również kontrola dostępu, która będzie działać sprawnie i bez zarzutów.

Opracowanie artykułu:

PHU Impuls Master Key

ul. Curie-Skłodowskiej 55-61, 50-369 Wrocław Śródmieście, dolnośląskie
e-mail