Na co zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy nieruchomości?

Materiał partnera
2019-06-07
Nieruchomości

Zarządzanie nieruchomością, szczególnie tą, w której mieszka wiele ludzi, to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Zarządca musi wziąć pod uwagę wiele zależnych od siebie czynników związanych zarówno z komfortem użytkowania budynku i przestrzeni zewnętrznej, jak i szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Co konkretnie może stanowić zagrożenie i o co w pierwszej kolejności powinien zadbać profesjonalny zarządca?

Stan techniczny instalacji

O prawidłowym i przede wszystkim wydajnym funkcjonowaniu konkretnego obiektu mieszkalnego w ogromnej mierze decydują instalacje techniczne. A w zasadzie ich nienaganny stan, który ze względu na wiek niektórych budynków, bywa różny. Wadliwie działająca instalacja elektryczna może przyczynić się do powstania pożaru. Podobnie sprawa wygląda w przypadku instalacji gazowej, której ewentualne rozszczelnienie, zawsze doprowadza do tragedii. Mieszkańcy budynków muszą mieć zapewniony także dostęp do wody bieżącej oraz możliwość usuwania nieczystości, za co odpowiada instalacja sanitarna oraz kanalizacyjna, która wbrew powszechnie panującej opinii, nie jest niezniszczalna. W pewnym sensie instalacje stanowią krwiobieg konstrukcji, dlatego zapewnienie im należytego stanu technicznego powinno być priorytetem. Dlatego właśnie zarządzanie nieruchomością powinno się powierzyć najbardziej profesjonalnym i wykwalifikowanym specjalistom. Zdecydowanie należy do nich firma, której właścicielem jest Tadeusz Szeklicki. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu (funkcjonuje od 1997 roku) firma zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najlepszych w skali całego kraju, jeżeli chodzi o rzetelne zarządzanie nieruchomościami. Co jeszcze powinno charakteryzować dobrego zarządcę?

Stan wizualny nieruchomości

Właściwie zarządzana nieruchomość powinna się należycie prezentować. To nie ulega żadnej wątpliwości. Doskonałym sposobem na odświeżenie wyglądu budynku jest przeprowadzenie remontu elewacji. Można ją pomalować lub położyć nowe tynki. Jeżeli chodzi o remonty budynków mieszkalnych, to nie można nie wspomnieć także o zagadnieniach związanych z ich termomodernizacją. Aby ograniczyć straty energii cieplnej, a co za tym idzie, rachunki domowników, dobry zarządca doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Termomodernizacji można dokonać w stosunkowo łatwy sposób przy użyciu styropianów o odpowiednim współczynniku przenikalności cieplnej lub specjalistycznych wełen mineralnych. Najlepsi zarządcy zadbają także o tereny zielone, które zawsze stanowią wizytówkę całego osiedla. Można liczyć na stworzenie lub rewitalizację terenów spacerowych, lub budowę nowych placów zabaw dla najmłodszych.

Opracowanie artykułu:

Tadeusz Szeklicki Licencjonowany Zarządca Nieruchomości

ul. Zamenhofa 18, 10-280 Olsztyn warmińsko-mazurskie
e-mail
www