Praca w ogrodzie nie należy do najłatwiejszych. Praktycznie codziennie musimy wykonywać wiele rozmaitych czynności, które wpływają na stan naszego ogródka działkowego lub terenu znajdującego się przy domu. Pomóc mogą nam w tym różnego rodzaju narzędzia dostępne m.in. w ofercie Centrum Ogrodniczo-Rolnego Anpol należącego do Marka Frączkowskiego. Dowiedzmy się czegoś więcej na temat niezbędnego w ogrodnictwie sprzętu.

Jakiego rodzaju narzędzia znajdziemy w ofercie Centrum Ogrodniczo-Rolnego Anpol FH?

Właściciele ogródków działkowych, a także przydomowych ogrodów doskonale wiedzą, że o tego rodzaju tereny oraz znajdującą się tam roślinność, trzeba dbać praktycznie przez cały rok. Właśnie dlatego, bardzo istotny jest dobór odpowiednich narzędzi ogrodowych, które skutecznie pomogą nam w wykonaniu wszystkich niezbędnych prac. Jak mówi nam specjalista z Centrum Ogrodniczo-Rolnego Anpol:

Podstawowym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdym ogrodzie, są grabie. Pomagają nam one nie tylko wyrównywać powierzchnię ziemi, ale także usuwać liście i wykonywać inne podobne czynności.

Warto zaopatrzyć się także w łopaty oraz widły czy chociażby nożyce do przycinania żywopłotu. Nie zapominajmy też o motyce, która posłużyć może do usuwania chwastów i spulchniania ziemi.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze sprzętu ogrodniczego?

Wybór odpowiednich narzędzi ręcznych do wykonywania prac w ogrodzie to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Wszystko bowiem zależy od typu gleby, z którą mamy do czynienia na danym terenie. Warto jednak zadbać, aby sprzęt ten był bardzo wytrzymały, a także odpowiednio wykonany. W przypadku narzędzi ogrodniczych oferowanych przez Centrum Ogrodniczo-Rolne Anpol z Koluszek możemy mieć pewność, że będzie on nam służył przez wiele lat.

Jest to firma istniejąca od 1996 roku, która należy do Marka Frączkowskiego. Mamy tam możliwość zakupu wielu, przydatnych akcesoriów pochodzących od renomowanych producentów. Dostępne są tam także nawozy i doniczki.