Kwiaty, drzewa i krzewy są narażone na choroby grzybicze i insekty. Aby je ochronić i jednocześnie wspomóc wzrost i owocowanie, warto zastosować nawozy i środki ochrony roślin ze sklepu ogrodniczo-przemysłowego Świat Roślin z Wyszkowa. Specjaliści pomogą na miejscu dobrać najlepsze preparaty do pielęgnacji ogrodu i sadu oraz wytłumaczą, jak je poprawnie zastosować.

Czy warto stosować nawozy?

Aby rośliny w ogrodzie dobrze rosły, trzeba im troszkę pomóc, stosując nawozy i środki ochrony. Warto w tym celu zastosować nawozy naturalne lub mineralne. Kwiatom, drzewom i krzewom dostarczą niezbędnych składników, które zapewnią im szybszy wzrost. Rośliny będą bardziej bujne, odporne na choroby i szkodniki, a także na różnorodne warunki atmosferyczne. Nawozy zawierają makroelementy i mikroelementy, takie jak: siarka, azot, fosfor, żelazo, miedź, chlor, cynk, potas, wapń. Aby prawidłowo dobrać nawóz do rośliny, należy sprawdzić zalecenie producenta i porównać je z opisem na opakowaniu nasion. Równie dobrze można skonsultować się z pracownikiem sklepu ogrodniczo-przemysłowego Świat Roślin z Wyszkowa. Specjaliści dobiorą odpowiedni produkt i wyjaśnią, w jaki sposób stosować go poprawnie.

Jakie środki ochrony roślin wybrać?

Środki ochrony, nazywane inaczej pestycydami, dobiera się do choroby lub pasożytów, które pojawiły się na roślinie. Produkty te chronią kwiaty, drzewa i krzewy przed insektami, zagrożeniami zewnętrznymi i chorobami grzybiczymi. Pomagają także w eliminowaniu chwastów i innych roślin, które mogłyby przeszkadzać we wzroście tym zasadzonym w sadzie lub ogrodzie. Środki ochrony występują pod postacią płynów, świec dymnych lub oprysku. Należy stosować je według instrukcji, w odpowiedniej ilości i we właściwych miesiącach. Należy pamiętać, że niektóre produkty przy nieumiejętnym stosowaniu mogą zaszkodzić roślinom, zwierzętom, a nawet człowiekowi.

Jak stosować nawozy i środki ochrony roślin?

Nawozy i środki ochrony roślin najlepiej kupować w zaufanych miejscach. Jednym z nich jest sklep ogrodniczo-przemysłowy Świat Roślin w Wyszkowie, gdzie fachowcy pomogą dobrać odpowiedni produkt i wyjaśnia, w jaki sposób stosować go prawidłowo. Przed pierwszym użyciem nawozu lub środków ochrony roślin należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Nieprawidłowe użycie mogłoby zaszkodzić lub po prostu produkt nie przyniósłby żadnego efektu. Warto także się zabezpieczyć poprzez założenie rękawiczek, okularów lub maski, dlatego że niektóre nawozy lub środki ochrony mogą być szkodliwe dla ludzi. Ważne jest również właściwe przechowywanie preparatów przeznaczonych do roślin. Wystawienie ich na działanie słońca i niskiej lub wysokiej temperatury mogłoby doprowadzić do zmniejszenia skuteczności działania i uszkodzenia substancji aktywnych.