Blog Panoramy Firm

Nietypowa kuchnia? Wybierz meble na zamówienie

Materiał partnera
2019-06-24
kuchnia

Dla wielu z nas to właśnie kuchnia jest sercem domu, miejscem spotkań, rozmów, wspólnych posiłków. Meble kuchenne wykonywane pod indywidualne zamówienie to idealne rozwiązanie dla nietypowych pomieszczeń oraz dla fanów oryginalnego, w odróżnieniu od katalogowego designu, zalewającego obecnie  rynek. Jakie jeszcze zalety wiążą się z decyzją wyposażenia kuchni meblami na wymiar?

Indywidualny projekt

Meble kuchenne to jeden z najważniejszych elementów, jakie powinny się w niej znaleźć. Z racji tego, powinny być one dopasowane do wielu czynników oraz warunków zarówno tych sprzyjających, ale również tych wymagających nieco więcej kombinacji. Budując dom mamy możliwość rozplanowania pomieszczeń i ich wielkości, tak by możliwości aranżacyjne były nieograniczone. Jednak spore grono ludzi decyduje się na kupno mieszkania. Bez względu na to, czy pochodzi ono z rynku pierwotnego czy wtórnego, zazwyczaj nie mamy wpływu na jego układ. Jak mówią specjaliści z Mebli Stolarek wyzwanie dla nich zawsze stanowi niewielka kuchnia, gdyż konieczne jest perfekcyjne dopasowanie mebli, tak by były funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu dla wszystkich domowników. Duża kuchnia to z kolei inny problem. Zabudowa nie może przytłaczać pomieszczenia.

Indywidualny projekt uwzględniać powinien wszystkie ograniczenia i preferencje, np. prawo- lub leworęczność czy wzrost oraz preferencje związane z przygotowywaniem posiłków. Powierzchnia robocza w postaci blatów powinna znajdować się w takim miejscu, by umożliwiać swobodne gotowanie, a szafki umożliwiać schowanie wszystkich niezbędnych przyborów kuchennych i produktów „pod ręką”. Zamówienie mebli na wymiar to sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, m. in. na poddaszu czy też zagospodarowanie wnęk i niewielkich schowków.

Oryginalny wygląd

Kolejnym bardzo ważnym aspektem podkreślającym zalety mebli kuchennych na zamówienie jest ich nietypowy i niepowtarzalny design. W dobie ustandaryzowanych rozwiązań, podanych na tacy w katalogach, indywidualny projekt sprawi, że kuchnia nabierze oryginalnego, niespotykanego charakteru. Specjaliści z Mebli Stolarek, są w stanie wykonać meble nowoczesne, w minimalistycznym stylu, klasyczne lub te z odważnym kolorem frontów, czy też z wyszukanymi uchwytami i innymi dekoracyjnymi elementami. To tak naprawdę my sami możemy stać się projektantami własnej, wymarzonej kuchni oraz zrealizować swoje pomysły.

Praktyczne rozwiązania kuchenne

Oprócz designu w kuchni liczy się funkcjonalność. Chodzi tu o takie elementy, jak systemy otwierania szafek czy szuflad oraz zastosowanie np. szafek narożnikowych, dzięki którym zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania. W kuchni niezbędne jest dobre oświetlenie. Stanowi ono walor estetyczny, a także ułatwia prace miłośnikom gotowania. Dlatego tak ważne jest ustawienie go w odpowiednich miejscach. Meble na wymiar to dowolność w kreowaniu pomieszczenia idealnego, dostosowanego do naszych indywidualnych preferencji.