Przydomowy ogród to miejsce, które pozwala nam odpocząć wśród zieleni i pięknych kwiatów. Z jego uroków szczególnie często korzystamy wiosną, latem i wczesną jesienią. Warto o niego zadbać i sprawić, żeby wyglądał zachwycająco. Dzięki szkółce roślin ozdobnych Ponderosa zadanie to nie będzie trudne. A w dodatku- bardzo przyjemne. Co znajdziemy w ofercie firmy?

Drzewa i krzewy

Jeśli nie możemy poświęcić swojemu ogrodowi wiele czasu na pielęgnację, urządźmy go w minimalistycznym stylu. Dobrym rozwiązaniem jest założenie trawnika i zasadzenie wybranych drzew i krzewów. Niezwykle popularne iglaki są łatwe w utrzymaniu, a wyglądają bardzo efektownie. W ofercie Ponderosy znajdziemy tuje i jałowce kolumnowe, świerki srebrne, modrzewie czy cisy. Od czasu do czasu wymagają one podcięcia i odpowiedniego nawożenia, ale ich uprawa nie jest zbyt czasochłonna. Jeżeli jednak wolimy prostsze rozwiązania, możemy pokusić się o kupno drzew liściastych. Wiotkie brzozy czy rozłożyste wierzby płaczące dodadzą uroku każdej parceli. Regularne koszenie trawnika też nie powinno nastręczyć nam wielu problemów.

Magia kwiatów

Ogród wypełniony kwiatami urzeka feerią barw i aromatów. Wymaga też dużo więcej czasu, by utrzymać go we wzorowej kondycji. To zadanie dla osób, które uwielbiają wszelkiego typu prace ogrodowe i kochają piękne rośliny. A Ponderosa ma ich pod dostatkiem. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się urodziwe azalie, irgi, jaśminowce czy rododendrony. Ogromną popularność zyskały w ostatnim czasie magnolie i kaliny, jednak nic nie zastąpi zapachu bzu w maju . Bardzo ładnie wyglądają rośliny posadzone w ozdobnych donicach czy koszach. Świetnie sprawdzą się w tej roli pelargonie, fuksje, begonie i komarzyce. Można nimi udekorować zewnętrzne parapety oraz wejście do domu. Możemy nabyć rośliny, które są już gotowe do posadzenia, lub wyhodować je samodzielnie z nasion i cebulek. Ponderosa oferuje także różnego gatunku byliny, które sprawdzą się na bardziej zacienionych działkach o niezbyt urodzajnej glebie. Mowa tutaj o rojnikach, hostach, żurawkach czy lawendzie. Znajdzie się coś także dla posiadaczy ogrodowych oczek wodnych. Piękne grzybienie, kaczeńce i nenufary dodadzą uroku przydomowemu akwenowi.

Mały wielki sad

Radość z owoców zerwanych wprost z własnego sadu jest ogromna. Żadne inne nie smakują lepiej niż te, które wyhodujemy na naszej działce. W dorodne sadzonki, warto zaopatrzyć się u sprawdzonego producenta. W ofercie Ponderosy znajdziemy zarówno drzewa, jak i krzewy owocowe. Prym wśród najchętniej kupowanych wiodą czereśnie, morele, jabłonie i morwa. Jeżeli chodzi o krzewy, to nieustanną popularnością cieszą się maliny, borówka amerykańska i winorośl jadalna.