Urządzając swoją wymarzoną sypialnię, która ma być komfortowym miejscem wypoczynku, zastanawiasz się, jakie wybrać łóżko. Aby jak najbardziej funkcjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, warto zdecydować się na modele z tapicerowanym wezgłowiem, które pozwala na relaks nawet w pozycji półleżącej np. podczas czytania książki. W tym artykule dowiesz się, jakie zalety mają tapicerowane zagłówki i łózka od firmy Soffti – zapraszamy do lektury!

Wezgłowie – synonim komfortu i funkcjonalności

Urządzenie własnej sypialni, które ma być miejscem relaksu, wypoczynku a jednocześnie strefą prywatną, wcale nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Jednym z ważniejszych elementów jest niezaprzeczalnie łóżko, które powinno posiadać wygodny materac o określonej twardości i być w pełni funkcjonalne. Na komfort łóżka i wygodę wpływa przede wszystkim tapicerowane wezgłowie, które pozwala wypocząć i spędzić miło wieczór w każdej pozycji – oprócz leżącej – także w półsiedzącej, które sprawdza się idealnie np. podczas oglądania telewizji czy czytania. Tapicerowany zagłówek w zależności od wybranego modelu może być kompatybilną częścią skrzyni i stelażu łóżka lub być dodatkowo montowany do ściany.

Zagłówek łóżka obity dowolnym materiałem i wypełniony pianką tapicerską jest świetnym rozwiązaniem, gdyż nadaje całemu pomieszczeniu mnóstwo przytulności, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i stylu. Można pokusić się o wybór zagłówka pikowanego lub z innymi przeszyciami, w zależności od indywidulnych upodobań. Dodatkowo, można samodzielnie zdecydować o wielkości wezgłowia – ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem jest montaż szerszego zagłówka niż łóżko. Dzięki temu ściana jest idealnie zabezpieczona przed zabrudzeniem i drobnymi uszkodzeniami. Nie ma się co bać także o to, że zagłówek ulegnie zabrudzeniu, gdyż można wybrać modele materiałów plamoodpornych. Poza tym wystarczy raz w tygodniu odkurzyć tkaninę zagłówka i przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tapicerowanych zagłówków?

Wezgłowie jest doskonałym elementem łóżka, które może nadać całemu pomieszczeniu określonego charakteru i stylu. Dzięki szerokiej gamie różnych rodzajów i kolorów tkanin, każdy można znaleźć idealny model dla siebie. Dodatkowo, zagłówki są dostępne w wielu kształtach, które sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych w bardziej nowoczesnym, jak tradycyjnym stylu. Dodatkowo, za wyborem zagłówka tapicerowanego razem z łóżkiem przemawia fakt, iż zamiast zimnej ściany za plecami znajduje się ciepły i przyjemny materiał obiciowy na wezgłowiu. Najlepszą firmą, która posiada bardzo szeroką ofertę różnorodnych łóżek tapicerowanych i zagłówków jest Soffti z Sierpowa znajdującego się na terenie województwa wielkopolskiego. Dzięki temu zyskasz wyjątkową sypialnię z miękkim i komfortowym łóżkiem oraz zagłówkiem, który umożliwi Ci przyjemny relaks nawet po najcięższym dniu pracy.