Lata mijają, a metody tapicerskie ulegają dynamicznym zmianom. Na szczęście dobre zakłady stolarskie wciąż wykorzystują doświadczenia swoich poprzedników, dzięki czemu każdy mebel, poddawany procesom renowacyjnym, zachowuje swój antyczny urok i historię. Sprawdźmy, jak wygląda proces odnawiania starych mebli, i jakie usługi wchodzą w zakres firm z branży renowatorskiej.

Po czym poznać dobrego tapicera?

Przed przystąpieniem do odnawiania mebli tapicer uważnie bada całą konstrukcję i proponuje rozwiązania, które zapewnią utrzymanie unikatowego wyglądu antyku. Usługi oferowane przez dobre zakłady, takie jak firma Alicji Rojek, obejmują m.in. gruntowne renowacje i rekonstrukcje ubytków, woskowanie mebli drewnianych, naprawę i wymianę ukuć, lakierowanie, fornirowanie, renowację z wymianą tapicerki oraz wykonywanie replik. Użytkownicy, którym zależy na spektakularnym efekcie, często decydują się na zabieg fornirowania, który polega na pokryciu drewna niższej jakości fornirem, czyli cienkim arkuszem o wyższej jakości. Z pomocą dobrze dopasowanych oklein możesz tchnąć w meble nowe życie.

Prace stolarsko-tapicerskie – odśwież wygląd swoich mebli

Dobry zakład stolarsko-tapicerski wykona kompleksowe prace renowacyjnej obejmujące rozbiórkę, czyszczenie oraz klejenie uszkodzonych elementów mebli. Z pomocą nowoczesnych technologii i dobrze dobranych materiałów można z łatwością naprawić uszkodzone powierzchne i zadbać o przywrócenie oryginalnego kształtu. Zdarza się, że meble antyczne, które wciąż wyglądają atrakcyjnie pod względem wizualnym, wytraciły swoje pierwotne funkcje. W wielu przypadkach wystarczy montaż uchwytu lub użycie specjalnego wspornika, które zostaną specjalnie postarzane, dzięki czemu mebel utrzyma swój antyczny klimat. Z pomocą profesjonalisty wypełnisz wszelkie ubytki i dopasujesz materiał, który będzie korespondował z oryginalnym kolorem i fakturą tapicerki. Wybierz mądrze i oddaj swoje meble do zakładu, w którym pracują rzemieślnicy z pasją i doskonałym warsztatem.