Posiadając własną działkę z pewnością zależy nam na jej zabezpieczeniu. W tym celu decydujemy się na jej ogrodzenie. Na rynku jest wiele materiałów, które można wykorzystać do ogrodzenia działki. Jeśli zależy nam na stosunkowo niedrogim rozwiązaniu warto jest zastanowić się nad wykorzystaniem siatki ogrodzeniowej. Rozwiązanie to mimo swojej prostoty jest bardzo skuteczne i odpowiednio zabezpieczy naszą posesję.

Najpowszechniejsze rodzaje siatek ogrodzeniowych

Na rynku można znaleźć wiele typów siatek ogrodzeniowych. Przed kupnem którejś z siatek warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim rodzajom. Do najpopularniejszych siatek ogrodzeniowych należą:

      ·        siatki leśne,

      ·        siatki ślimakowe,

      ·        siatki zgrzewane.

Siatki leśne dobrze nadają się do wykonywania ogrodzeń w leśnictwie, rolnictwie oraz hodowli. Zazwyczaj spotkać je można w kolorze zielonym lub niepomalowane w kolorze srebrzystym, uzyskanym w procesie ocynkowania. Siatki ślimakowe są najbardziej typowymi siatkami plecionymi. Tworzone są z nich oczka w kształcie rombów. Ich końcówki na dole i na górze są zaginane. Z kolei siatki zgrzewane mają bardziej estetyczny wygląd od siatek ślimakowych. Ich oczka mogą posiadać rozmaite kształty, jednakże najczęściej spotyka się je w kształcie prostokątów. Produkuje się je ze zgrzewanych ze sobą drutów.

Zalety siatek leśnych

Każda z nas zastanawiał się, jak skutecznie zabezpieczyć swój teren. Jednym z najlepszych, a zarazem niedrogich sposobów na to jest zamontowanie siatki ogrodzeniowej. Ich producenci, jak np. Wytwórnia siatek ogrodzeniowych z Chojniczek oferują swoim klientom szeroki wybór siatek. Poszczególne modele siatek ogrodzeniowych różnią się od siebie właściwościami, zastosowanymi w nich materiałami oraz sposobem montażu.

Jednym z najpowszechniej stosowanych rodzajów siatek ogrodzeniowych są siatki leśne. Doskonale nadają się one zarówno do odgradzania terenów leśnych, jak i do odgradzania hodowli zwierząt, czy roślin. Cechą charakterystyczną siatki leśnej jest splot węzłowy oraz duże oczka. Zaletami stosowania tego rodzaju siatki ogrodzeniowej są:

      ·        nieduże koszty materiałów wykorzystanych do jej produkcji,

      ·        szybki i łatwy montaż,

      ·        trwałość i odporność na uszkodzenia,

      ·        szerokie pole zastosowań,

      ·        różnorodność wymiarów.

Leśne siatki ogrodzeniowe są idealnym kompromisem między niskimi kosztami zakupu i montażu, a bezpieczeństwem. Do montażu tego rodzaju siatki wykorzystuje się drewniane pale lub specjalne słupki betonowe. Stosować można także dedykowane metalowe słupki z haczykami, których stosowanie skutkuje najszybszym montażem. Jeśli decydujemy się na metalowe słupki, warto wybierać te ocynkowane lub dodatkowo pomalowane proszkowo. Zabiegi te z pewnością przedłużą ich trwałość.

Siatki leśne są często nawet kilka razy tańsze od innych modeli siatek, jednakże są one w stanie zagwarantować odpowiednią wysokość ogrodzenia. Najczęściej wykorzystuje się je do ogradzania upraw leśnych, sadów, drzew, a nawet zwierząt hodowlanych. Ponadto siatka leśna doskonale sprawdza się jako ogrodzenie placów budowy.