Estetyczne i funkcjonalne wykończenie kuchni kojarzy się przede wszystkim z wykorzystaniem różnego rodzaju płytek ceramicznych. Jednakże klienci zainteresowani nieco mniej konwencjonalnym i nowocześniejszym sposobem podejścia do realizacji inwestycji powinni zwrócić uwagę na szkło typu Lacobel. Jest to absolutny hit, który w ciągu ostatniej dekady pobił wszelkie rekordy popularności. Z jakimi informacjami na temat tego rozwiązania warto się zatem zapoznać?

Szkło Lacobel, czyli co?


Z technicznego punktu widzenia Lacobel to w zasadzie nic innego niż idealnie gładka tafla szkła, powstająca przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii float. Co do zasady szkło tego typu wytwarza się przynajmniej z dwóch warstw szyb oraz przynajmniej dwóch warstw specjalistycznej folii. Sprawia to, że uzyskany w ten sposób produkt charakteryzuje się nie tylko doskonałą odpornością na wpływ warunków środowiskowych takich jak m.in. wilgoć, ale także na ewentualne uszkodzenia mechaniczne – o które w kuchni akurat nie jest specjalnie trudno.

Największe z dostępnych tafli mają wymiary 125 cm x 250 cm. Jednakże w przypadku paneli z ozdobną grafiką całość można złożyć z kilku lub nawet kilkunastu tafli, a na wyjątkową uwagę zasługuje fakt, łączenie jest prawie niewidoczne, co ma oczywiście swój bardzo istotny aspekt estetyczny. Panele szklane Lacobel produkowane są w różnych grubościach wynoszących od 2 do aż 10 mm. Ostateczna wartość tego parametru uzależniona jest od miejsca montażu oraz pełnionej funkcji. Co jeszcze warto wiedzieć?

W którym miejscu panele sprawdzą się najlepiej?


Oczywiście szkło Lacobel nie zostało opracowane z myślą o całkowitym zastąpieniu płytek ceramicznych w kuchni. Jeżeli chodzi o najczęściej spotykane miejsca jego wykorzystania, to znaleźć można je przede wszystkim w pasie znajdującym się pomiędzy rzędem górnych szafek a blatem, oraz w bezpośredniej bliskości przestrzeni roboczej znajdującej się przy kuchence. Taki stan rzeczy uwarunkowany jest zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznymi. Biorąc pod uwagę, że czyszczenie paneli Lacobel ogranicza się jedynie do przetarcia go wilgotnym czyściwem, użytkownicy nie muszą przejmować się ewentualnymi zabrudzeniami, które powstają podczas gotowania.

Jako że szkło tego typu dostępne jest w wariancie przezroczystym, półprzezroczystym, lakierowanym, w wersji z grafiką lub z ozdobnym wkładem, stwarza wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jak słusznie zaznaczają specjaliści z Zakładu Szklarskiego Luks, próżno obecnie szukać materiału wykończeniowego, który tak idealnie łączyłby ze sobą doskonały wygląd z właściwościami użytkowymi. Warto również podkreślić, iż szkło Lacobel charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Idealnie wpisuje się również w modne ostatnimi czasy wyznaczniki architektury nowoczesnej.