Jednym z coraz częściej wybieranych do wykończenia wnętrz materiałów jest szkło. Dzięki innowacyjnym możliwościom w zakresie produkcji wyrobów szklanych te charakteryzują się trwałością, doskonałym wyglądem i dostępnością wielu wariantów. Szkło staje się nieodłącznym elementem mebli, ale nie tylko. Jakie jeszcze ma zastosowanie we wnętrzach budynków i czym charakteryzują się jego poszczególne rodzaje?

Szklana dekoracja

Szkło to materiał bardzo wszechstronny, dlatego stał się tak istotny m.in. w branży budowlanej czy meblarstwie. Wyroby renomowanych producentów są dopasowywane do indywidualnych preferencji zamawiających, co pozwala stworzyć wyjątkowe dekoracje o nietuzinkowym wyglądzie. Jedną z propozycji jest szkło matowe, które dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych. Doskonale sprawdza się zamontowane we frontach meblowych, wraz z którymi tworzy spójną kompozycję odpowiadającą aranżacji np. salonu czy gabinetu. Warto zwrócić uwagę na powierzchnię satynowego szkła lakierowanego – jest ona idealnie gładka.

Sprawia to, że charakteryzuje się jednocześnie elegancją i nowoczesnym stylem. Nie jest to jednak jedyna propozycja renomowanych producentów, takich jak np. firma Mochnik Sp. z o.o. Sp.k., która zajmuje się przygotowywaniem wyrobów szklanych różnego rodzaju. Zaliczają się do nich także elementy ze szkła ornamentowego. Taka dekoracja mebli z pewnością sprawdzi się w nieco odważniejszych aranżacjach, w których ważne jest zastosowanie charakterystycznych, nietuzinkowych rozwiązań.

Nie tylko w meblach

Szklane elementy są zatem często istotnym uzupełnieniem frontów meblowych, jednak stosuje się je także jako osobne dekoracje ścienne. Pokrycie ścian szkłem to nietypowa metoda na stworzenie wyjątkowej aranżacji, jednak konieczny jest wybór odpowiedniego materiału. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć szkło lakierowane z trójwymiarową teksturą, która zmienia swój wygląd w zależności od ekspozycji na światło. Taki wybór będzie z pewnością doskonałym sposobem na nadanie charakteru wnętrzom.

Szkłem można wypełnić fronty meblowe, a specjalnie zaprojektowane wyroby doskonale sprawdzą się także na ścianach. Z tego materiału powstają również elementy balustrad, zadaszenia czy innego rodzaju eleganckie przeszklenia wyróżniające się swoim nowoczesnym i jednocześnie estetycznym wyglądem. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest właściwe dopasowanie szkła przeznaczonego do wnętrz, a także profesjonalne wykonanie wyrobów. Zajmie się tym renomowany producent elementów szklanych, który zapewni niepowtarzalny wygląd materiałów znajdujących zastosowanie w aranżacji pomieszczeń.