Dom to jedno z najważniejszych miejsc w naszym życiu. Aby chętnie do niego wracać, wcale nie trzeba go urządzać zgodnie z panującymi trendami wnętrzarskimi – wystarczy spersonalizować je tak, aby było odpowiedzią na nasze aranżacyjne potrzeby. Można to zrobić z pomocą meblowych perełek, które znajdują się w ofercie istniejącej od wielu lat Pracowni Mebli Artystycznych Wojciecha Grucy.

Jak sprawić, aby wnętrze było oryginalne?

Oryginalność wnętrza opiera się na niecodziennych rozwiązaniach i znalezieniem kompromisu pomiędzy ponadczasowością a indywidualnością aranżacji, która będzie opowiadać historię domowników, nie zaś wyglądać jak mieszkanie z okładki magazynu wnętrzarskiego. Kluczem do oryginalnego wnętrza jest jednak nie tylko nietuzinkowa aranżacja, ale przede wszystkim niepowtarzalne elementy wyposażenia. Nie można ich jednak znaleźć w sklepie meblowym. Prawdziwe perełki z pewnością można zakupić w Pracowni Mebli Artystycznych Wojciecha Grucy, która znajduje się przy ulicy Przy Torze 7E w Gdańsku. Pracownia działa na rynku już od 1991, a wieloletnie doświadczenie zespołu to nie tylko ponad trzydzieści lat pracy w Pracowni Mebli Artystycznych, ale również fach zdobyty podczas konserwacji zabytków.

Czym się kierować przy wyborze mebli artystycznych?

Wybór mebli zabytkowych i artystycznych, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Przy zakupie należy bowiem uwzględnić nie tylko własne preferencje, ale również stan techniczny mebla. Warto dowiedzieć się, z jakiej epoki pochodzi wybrany model, jaka jest jego historia, a także jakie prace konserwatorskie zostały wykonane. Kluczową kwestią jest tutaj również znajomość materiałów użytych w procesie renowacji, wszak wiekowe meble wymagają nie tylko odmalowania, ale także uzupełnienia ubytków nadszarpniętych zębem czasu. Meble zabytkowe i artystyczne najlepiej kupować u zaufanego artysty, nie zaś przez Internet – dzięki temu klienci mogą być pewnie, że nie padną ofiarą oszustwa.

Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że wybrane elementy wyposażenia wnętrz muszą być spójne z wybraną stylistyką. Właśnie z tego względu dobrze jest zainteresować się ofertą firm, które zarówno sprzedają antyki, jak i mogą je odrestaurować. Warto zwrócić uwagę, że Pracownia Mebli Artystycznych oferuje swoim klientom nie tylko szeroki wybór pięknych zabytków, ale również renowację mebli oraz stworzenie ich na indywidualne zamówienie. Wszystko to za sprawą doświadczenia stolarskiego oraz tego, które zostało zdobyte dzięki współpracy z klientami zagranicznymi, między innymi z Niemiec, Anglii oraz Francji.