W miejscach publicznych zachowanie wysokiego poziomu higieny i czystości ma niezwykle duże znaczenie ze względu na zwiększoną ilość bakterii oraz potencjalnych chorób. Dlatego też właściciele tych miejsc przywiązują wagę nie tylko do regularnego czyszczenia, ale także do wyboru odpowiednich środków myjących. Na rynku znajdziemy wiele produktów w atrakcyjnych cenach, jednak warto zdecydować się na artykuły profesjonalne. Które z nich są niezbędne?

Czyszczenie łazienek i toalet

Łazienki i toalety są miejscami w szczególności narażonymi na występowanie dużej ilości drobnoustrojów i bakterii, dlatego też muszą być one dezynfekowane odpowiednimi produktami. Zarówno w hotelowych, jak i w restauracyjnych łazienkach doskonale poradzi sobie np. produkt taki jak Room Care R2 Plus, który jest profesjonalnym preparatem czyszczącym powierzchnie zmywalne. Oznacza to, że wykorzystuje się go do mycia kafelek, wanien oraz kabin prysznicowych. Jego niewątpliwą zaletą jest natychmiastowa neutralizacja nieprzyjemnych zapachów i zabrudzeń. Z kolei do czyszczenia muszli klozetowych i pisuarów wykorzystuje się środki, które nie tylko usuwają bakterie, ale zapobiegają również powstawaniu kamienia wapiennego.

Mycie naczyń i powierzchni szklanych

W hotelach oraz restauracjach naczynia myte są maszynowo z uwagi na ich dużą ilość. Niestety często przekłada się to na ich szybsze matowienie się, co z kolei obniża ich estetykę. Dlatego też warto stosować preparaty, które nie tylko nabłyszczają powierzchnię, ale także łatwo spłukują się podczas zmywania i nie pozostawiają smug. Każdy przedsiębiorca powinien zainwestować również w produkty, dzięki którym mycie powierzchni szklanych będzie łatwiejsze. Do czyszczenia okien czy też luster warto zastosować między innymi produkt Room Care R3 Plus.

Profesjonalne środki czyszczące

Środki czyszczące znajdziemy w każdym sklepie, jednak są one dedykowane głównie do użytku domowego. W przypadku hoteli oraz restauracji warto wybrać produkty profesjonalne. Jak radzi specjalista z firmy Optima Olsztyn sp. z o.o., inwestycja w artykuły czyszczące pochodzące od cenionych producentów, jest gwarancją ich skuteczności oraz wysokiej wydajności. Profesjonalne środki zazwyczaj posiadają formę koncentratu, dzięki czemu starczają na dłużej i ma silne działanie. Dodatkowo preparaty te wpływają pielęgnująco na każdą powierzchnię i przedłużają jej żywotność. Przy doborze odpowiednich specyfików warto jednak skorzystać z pomocy specjalistów.