Meble tapicerowane cieszą się ogromną popularnością. Są chętnie wybierane przez wielu projektantów wnętrz. Cechują się wygodą, komfortem i co najważniejsze funkcjonalnością. Ich produkcja rozpoczyna się stworzeniem odpowiedniego stelażu, który następnie wzbogacony jest w piankę i obicie z wybranej tkaniny. Sprawdź, jaką rolę odgrywają szkielety do mebli tapicerowanych i poznaj ofertę Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów Przemysłu Drzewnego Zpchr!

Produkcja stelaży i szkieletów mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane są wybierane przez bardzo wiele osób, gdyż świetnie wpasowują się we wnętrza urządzone zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym stylu. Posiadają w sobie mnóstwo uroku, elegancji i są przy tym niesamowicie wygodne, komfortowe, a jednocześnie funkcjonalne. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych modeli mebli, które różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale także użytymi do produkcji materiałami. Dzięki temu, każdy znajdzie odpowiedni model fotela, narożnika czy kanapy, który wpisze się w jego indywidulane upodobania. Produkcja mebli tapicerowanych zaczyna się od wykonania ich projektu wraz z wizualizacją.

Jaką rolę odgrywa konstrukcja mebli tapicerowanych?

Następnie niezwykle istotnym etapem jest produkcja szkieletów i stelaży do mebli tapicerowanych, czym zajmuje się Mazurska Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Drzewnego Zpchr. To od tych prac zależy finalna jakość produktów. Co więcej, prace stolarskie mające na celu wytworzenie konstrukcji mebli powinny być przeprowadzone zgodnie z projektem i zachowaniem dbałości o detale. Meble tapicerowane zazwyczaj składają się z drewnianej ramy, miękkiego wypełnienia oraz obicia. Prace nad konstrukcją definiują styl wyglądu mebla. Oprócz tego, niezwykle ważne jest stworzenie nóżek, które oprócz drewna, coraz częściej wykonuje się również z chromowanego metalu, co dodaje każdemu meblowi niesamowitego uroku i elegancji.

Często konstrukcje mebli tapicerowanych nawiązują do czasów PRL-u, kiedy były niezwykle popularne i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziś, wracają do łask dawne modele foteli oraz sof, do których przekonuje się coraz więcej właścicieli mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym. Nie bez znaczenia jest także wypełnienie mebli. Najczęściej używa się gąbki, pianki poliuretanowej (nazywanej najczęściej potocznie tapicerską) oraz lateksowej. Istotne jest, aby wybrane wypełnienie konstrukcji mebla tapicerowanego charakteryzowało się dużą elastycznością oraz zdolnością szybkiego powrotu do pierwotnego stanu. Dokładne przytwierdzenie pianki, pozwala na szybkie i dokładne obicie mebli, aby wyglądały one nieskazitelnie. Wysokiej jakości stelaże i szkielety mebli tapicerowanych, panele dekoracyjne, a także inne akcesoria produkuje Mazurska Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Drzewnego Zpchr z Morągu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Spotkasz się w tej firmie w miłą i szybką obsługą oraz fachowym doradztwem.