Szkło to niezwykle wdzięczny materiał budowlany. Powstają z niego nie tylko lustra i szyby okienne, ale również balustrady i schody szklane, czy kabiny prysznicowe. W niektórych zakładach jak np. w Zakładzie Szklarskim T. i M. Czerwińskich można zlecić wykonanie zabudów szklanych na wymiar zgodnie z projektem i życzeniem klienta. Sprawdź, gdzie sprawdzą się one najlepiej!

Jakie rodzaje zabudów wykonuje szklarz?

Szkło wykorzystywane jest od wieków do produkcji różnych przedmiotów użytkowych, Cenione jest ze względu na inne od wszystkich pozostałych materiałów budowlanych parametry techniczne, Jest to jednocześnie elegancki i modny sposób wykończenia praktycznie każdego rodzaju pomieszczeń.

Ścianki i zabudowy szklane zwykle spotykane są w przestrzeniach publicznych, różnego rodzaju biurach, urzędach, nowoczesnych salach konferencyjnych. Ze szkła budowane są przeszklenia w biurach wydzielające przestrzeń roboczą poszczególnym działom organizacyjnym w firmie, czy też w estetyczny sposób rozdzielają przestrzeń, zapewniając jednocześnie wysoki poziom intymności, i pozwalając jednocześnie mieć kontrolę nad pracą danego działu. Nie każdy zakład szklarski podejmuje się budowy ścian i zabudowy na wymiar. Budowa zabudowy szklanej na indywidualne zamówienie klienta to dość trudne zadanie i podejmują się go jedynie najlepsi gracze na rynku szklarskim jak Zakład Szklarski T. i M. Czerwińskich.

Ściany ze szkła praktyczne wykończenie przestrzeni publicznej

Stojąc przed koniecznością podzielenia przestrzeni biurowej na kilka niezależnych działów, warto pokusić się o ściankę całoszklaną, czyli taką, która będzie odpowiednio dbać o komfort, intymność pracy zatrudnianych pracowników, a z drugiej strony nie będzie zabierać naturalnego światła. W przypadku nowoczesnych biurowców często stosuje się do budowy ścian szklanych szkło, które dodatkowo poddaje się różnemu wykończeniu, by stworzone boksy pracownicze były maksymalnie komfortowe dla pracowników i kadry zarządzającej. Możliwość osadzenia w zabudowie szklanej drzwi sprawia, że powstałe w ten sposób pomieszczenia biurowe cechują się wysokimi walorami estetycznymi, funkcjonalnością.

Jak wybrać wykonawcę zabudów szklanych

Praca szklarza i zegarmistrza są do siebie bardzo podobne. Oba zawody wymagają opanowania, spokoju i ponadprzeciętnej dokładności i precyzji w działaniu. Choć dobrej klasy zakład szklarski jak Zakład Szklarski T. i M. Czerwińskich ma do dyspozycji nowoczesne elektronarzędzia to szklarz dokonuje pomiarów przeliczeń, by cała konstrukcja była tym, co zamawiał klient. Najmniejszy błąd może skutkować zniszczeniem materiału roboczego, stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa użytkowników konstrukcji.

Wykonywanie nowoczesnych konstrukcji ze szkła wymaga nie tylko znajomości arytmetyki, obsługi narzędzi, ale również technik montażu. Z całą pewnością w wyborze dobrego, godnego uwagi szklarza pomoże zapoznanie się z realizacjami zakładu szklarskiego, a także porównanie opinii o zakładzie wśród znajomych, klientów z tymi dostępnymi w internecie.