Wypielęgnowany ogród to wizytówka każdej posesji. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na stworzenie dodatkowego ogrodzenia w postaci żywopłotu. Taka zielona ściana dodatkowo chroni działkę przed wieloma czynnikami. Aby jednak prezentowała się nienagannie, wymaga prawidłowego formowania. Nie musi to być skomplikowana czynność, jeśli wykorzysta się do tego sprzęt Stihl, który oferuje na przykład Pracownia Zieleni Banach z Krakowa.

Sprzęt ogrodniczy od zaufanego dealera

Niemal każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego, który dysponuje małym czy też dużym ogrodem, zależy na jego zadbanym wyglądzie. To wizytówka całej posesji i dopełnienie architektury samego budynku. Jak wiadomo, pielęgnacja takiej przestrzeni wymaga nierzadko sporych nakładów pracy. Dobrze jest jednak ją sobie ułatwić za pomocą odpowiednich narzędzi. Nowoczesny sprzęt ogrodniczy, który uprzyjemni i przyspieszy czynności związane z utrzymaniem przydomowego ogrodu, znajduje się w ofercie Pracowni Zieleni Banach z Krakowa. Firma powstała w 1989 rok, działając przy tym w sektorze handlowym od 1993 roku z powodzeniem po dziś dzień. Nieustanny rozwój sprawił, że produkty między innymi marki Stihl dystrybuuje w aż sześciu sklepach na terenie województwa małopolskiego.

W asortymencie znajduje się zarówno sprzęt dla profesjonalistów, jak i amatorów z możliwością dokonania zakupu na raty. Klienci mogą wybierać spośród różnych modeli kosiarek, nowoczesnych robotów koszących, wertykulatorów, pilarek, nożyc do żywopłotów, dmuchaw do liści oraz wielu innych. Pracownicy służą przy tym rzetelnym doradztwem tak, aby wybrane rozwiązania jak najlepiej spełniły oczekiwania użytkowników w zakresie utrzymania trawnika, zdrowych drzew czy też estetycznie przyciętego żywopłotu.

Zasady przycinania żywopłotów

Systematycznie cięcie roślin tworzących żywopłot formowany w ogrodzie sprzyja ich prawidłowemu zagęszczeniu. Dzięki temu da się zyskać nie tylko efektowną ozdobę, ale także skuteczną barierę przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy też hałasem z ulicy. Taka czynność wymaga przede wszystkim systematyczności. Cięcie kompozycji należy wykonywać maksymalnie dwa razy do roku – na początku wiosny oraz pod koniec lata. To, na jaką wysokość przycina się rośliny, zależy od konkretnego gatunku, jaki tworzy zieloną ścianę. Dla przykładu pędy bukszpanu skraca się o ok. 1/3 długości, z kolei tui o mniej więcej połowę.

Rodzaje nożyc do żywopłotu

Do prawidłowego cięcia niezbędne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości nożyce. Na rynku można wybierać spośród różnych ich opcji, jednak jeśli zależy nam na skuteczności, najlepiej sięgać po uznane marki, takie jak Stihl. Przede wszystkim dostępne one są w trzech wariantach zasilania, czyli elektrycznej, akumulatorowej oraz spalinowej. Jak wskazuje ekspert z Pracowni Zieleni Banach z Krakowa:

Wybór konkretnego modelu w zależy w dużej mierze od wielkości ogrodu i żywopłotu, który wymaga pielęgnacji. Nożyce akumulatorowe cechują się przede wszystkim dużą mobilnością, ale mniejszą mocą, dlatego sprawdzą się do cięcia niewielkich roślin. Na średnich działkach z dostępem do gniazdka elektrycznego zdecydowanie lepiej wybrać warianty elektryczne.

Warto zaznaczyć, że nożyce marki Stihl są wykonywane z najwyższą precyzją. Ich ostrza cechują się wytrzymałością, gwarantując dokładne i bezpieczne cięcie. Wszystko dzięki temu, że są wycinane laserowo oraz szlifowane tarczą diamentową. Komfort pracy zapewniają z kolei przestawny uchwyt, teleskopowy wysięgnik czy – w urządzeniach spalinowych – system antywibracyjny. Ponadto sprzęt ogrodniczy Stihl wyróżnia się niezawodnością, dzięki czemu posłuży żywopłotom przez wiele lat.