Żaluzje i rolety wewnętrzne. Dopasuj je do swojego wnętrza

Materiał partnera
2019-07-08

Dekoracje okienne, oprócz firan i zasłon, tworzą także rolety i żaluzje wewnętrzne. Są bardzo praktyczne i funkcjonalne, gdyż dzięki nim możemy regulować nasłonecznienie we wnętrzu oraz zapewnić sobie prywatność. To prosty sposób na oryginalny element dekoracyjny ze względu na różnorodność wzorów i materiałów, z których wykonane są rolety i żaluzje. Jakie są ich rodzaje? Czym się charakteryzują?

Żaluzje wracają do łask

Kiedyś regularnie wymieniane na rolety, dziś żaluzje znowu święcą triumfy, jeśli chodzi o okienne dekoracje. Moda na nie powróciła zdecydowanie ze zdwojoną siłą. Jednak postęp i nowe technologie sprawiają, że współczesne żaluzje różnią się od tych sprzed lat. W ofercie sklepu Laki dostępne są zarówno te tradycyjne aluminiowe, jak i te wykonane z drewna, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. To idealne rozwiązanie dla miłośników naturalnych materiałów oraz oryginalnego designu. Drewniane żaluzje charakteryzują się solidnym wykonaniem, przez co inwestycja ta zapewni trwałość na długie lata. Dodają wnętrzu elegancji, dlatego będą ciekawym elementem aranżacyjnym. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną można dopasować je do innych detali czy mebli w salonie lub w kuchni. Oprócz tego cechują się funkcjonalnością, ze względu na możliwość regulowania dostępu naturalnego światła. Specjalny uchwyt umożliwia ustawienie skrzydełek pod dowolnym kontem, zgodnie z potrzebą. Nawet całkowite ich opuszczenie nie blokuje dostępu promieni słonecznych. Drewno nie nagrzewa się, co nie powoduje zwiększania się temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Czym charakteryzują się rolety?

Równie popularne jak żaluzje są rolety. To prosty i niezwykle wygodny sposób na zasłonięcie okna i ochronę wnętrza przed promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza w upalne dni. Ze względu na przeznaczenie zazwyczaj wybiera się te w jasnych kolorach, by ograniczyć dodatkowe nagrzewanie pomieszczenia. Rodzaj rolet można dostosowywać do wielkości okien, co stwarza szerokie możliwości, jeśli posiadamy te w  niestandardowych wymiarach. Dodatkowym atutem jest różnorodność tkanin i ich kolorów. Dzięki temu w prosty sposób dopasujemy rolety do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Mogą być delikatnym, minimalistycznym uzupełnieniem dekoracji lub poprzez bogate wzornictwo tworzyć oryginalny efekt wizualny. Najważniejszą rolę ogrywa transparentność materiału, czyli jego przejrzystość. Zapewnia to prywatność, zwłaszcza w sypialni oraz w przypadku, gdy w bliskiej odległości znajdują się domy sąsiadów. Jak mówią specjaliści z firmy Laki, zajmujący się produkcją rolet, ten rodzaj dekoracji okiennych wyposażony jest w mechanizm samoblokujący, a ich montaż jest niezwykle łatwy. Rolety mają dostosowane do rodzaju okna prowadnice oraz kasetę, która zapewnia estetyczny wygląd. System glifowy umożliwia montaż na płaszczyźnie ściany lub sufitu. To dobre rozwiązanie, jeśli okno składa się z kilku skrzydeł. Rolety rzymskie to model, który sprawdzi się w eleganckich wnętrzach, zwłaszcza w przypadku niewielkiej powierzchni ścian, na których nie ma możliwości powieszenia firanek i zasłon. Zapewnią one prywatność, a dodatkowo ich drapowania i marszczenia są bardzo efektowne. Wykonuje się je zazwyczaj z materiałów zasłonowych, podnoszonych za pomocą sznureczka lub linki. W momencie podciągania tkaniny, tworzy ona regularne, poziome fałdy.

Opracowanie artykułu:

Laki

ul. 3 Maja 15, 08-110 Siedlce mazowieckie
e-mail
www