Żaluzje okienne – jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Materiał partnera
2019-10-02

W przypadku dekoracji okiennych warto zadbać o to, by pozostawały one zarówno estetycznym uzupełnieniem aranżacji pomieszczeń, jak i dawały możliwość efektywnego zaciemnienia wnętrz. Warunki te spełniają żaluzje, które można dopasować pod wieloma względami. Są one tworzone z rozmaitych materiałów, a ich poszczególne typy sprawdzają się w budynkach nowoczesnych, jak i wykończonych w klasycznym stylu.

Żaluzje poziome

Zdecydowanie najpopularniejszym modelem żaluzji są te proponowane w wariancie poziomym. To właśnie one od wielu lat goszczą w wielu domach, mieszkaniach i innych obiektach, tworząc niepowtarzalny klimat, ale również dając użytkownikom możliwość zapewnienia sobie dyskrecji czy wygodnej i prostej regulacji natężenia światła zewnętrznego wpadającego do pomieszczenia. Żaluzje poziome produkowane są obecnie z wielu materiałów, spośród których warto wyróżnić przede wszystkim aluminium oraz drewno.

Aluminiowe żaluzje poziome charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, są dodatkowo lekkie i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Wytrzymują zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach, co jest bardzo ważne w przypadku dekoracji okiennych narażonych m.in. na działanie promieniowania słonecznego. Takie żaluzje można nabyć w sklepie Galanteria okienna Mobi, w którego ofercie znaleźć można także modele z listwami z drewna lub bambusowego. Nietuzinkowy wygląd doskonale sprawdzi się przy aranżacjach klasycznych, ale często drewno staje się również elementem nowoczesnych wnętrz.

Nietypowe żaluzje sposobem na odmianę wnętrz

Dekoracje okienne mają spory wpływ na aranżację pomieszczenia. Z tego względu powinny być dopasowane do wykończenia wnętrz, ale też typu okna. Nierzadko to właśnie na tym polu pojawiają się problemy. Ich rozwiązaniem są żaluzje plisowane, które sprawdzają się w połączeniu z nietuzinkowymi oknami. Można je zastosować chociażby w oknach dachowych, ale również pionowych. Popularne plisy pozwalają zasłonić okno w wybranym przez użytkownika obszarze, co jest niewątpliwie sporą ich zaletą.

Uzupełnieniem oferty firm zajmujących się sprzedażą dekoracji okiennych są żaluzje pionowe. Świetnie sprawdzają się przy zasłanianiu sporych powierzchni, w tym m.in. dużych okien. Mimo stosunkowo rozbudowanej konstrukcji składającej się z wielu elementów, zarówno żaluzje pionowe, jak i poziome, pozostają bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. W połączeniu z ich ciekawą stylistyką i możliwością dopasowania do konkretnej aranżacji sprawia to, że są wybierane przez inwestorów coraz chętniej i nierzadko wypierają inne typy dekoracji okiennych, w tym np. rolety.

Opracowanie artykułu:

Mobi Galanteria okienna Jarosław Głowacki

Orla 20/18, 05-091 Ząbki mazowieckie
e-mail
www