czas czytania: 13 min materiał partnera

Czy warto postawić na drewnianą stolarkę okienną?

Okno drewniane

Okna są jednym z najważniejszych elementów w każdym obiekcie użytkowym. Spełniają nie tylko funkcję użytkową, wpuszczając określoną ilość światła zewnętrznego do pomieszczeń, ale mają też znaczenie pod kątem izolacji termicznej czy przede wszystkim estetyki. Warto w tym zakresie postawić na drewnianą stolarkę okienną – czym dokładnie się wyróżnia i dlaczego stanowi dobre rozwiązanie?

Klasyczna elegancja

Drewno to materiał od wielu lat stosowany w branży budowlanej. Tworzy się z niego różnego rodzaju elementy konstrukcyjne i nie tylko – jego wykorzystanie podyktowane jest bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Z tego względu z drewna tworzy się również stolarkę okienną. Tego typu okna charakteryzują się przede wszystkim klasycznym, eleganckim wyglądem. Estetyczne rozwiązanie ma wielu zwolenników i świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów wybudowanych w stylu modernistycznym, jak i mieszkań znajdujących się np. w kamienicach.

Dodatkowym atutem drewnianych okien jest możliwość wyboru odpowiedniego gatunku oraz koloru zastosowanego do produkcji stolarki materiału. Należy jednak pamiętać, że różne warianty swoim klientom proponują wyłącznie renomowani dystrybutorzy okien, tacy jak np. biuro produkcyjno-handlowo-usługowe Max, którego szeroki asortyment obejmuje stolarkę okienną wykonaną m.in. z drewna dębowego, sosnowego, mahoniowego czy innego, wybranego przez zamawiającego. Czym jeszcze oprócz estetyki na wysokim poziomie charakteryzują się drewniane okna przeznaczone do obiektów użytkowych?

Doskonałe parametry

Choć drewniana stolarka została wyparta przez okna wykonywane z tworzyw sztucznych, to obecnie staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez inwestorów. Dzieje się tak ze względu na wdrożenie nowoczesnych technologii, które pozwalają uzyskać doskonałe parametry takich okien pod względem m.in. izolacji termicznej i akustycznej. Drewniana stolarka jest niezwykle wytrzymała i szczelna, a dzięki temu energooszczędna. Z powodzeniem można ją przygotować w różnych wariantach, np. w kształcie łuku, trapezu czy trójkąta.

Drewniane okna są także rozwiązaniem ekologicznym, a ich cena jest przystępna i nie powinna zbytnio obciążać budżetu przeznaczonego na daną inwestycję. Warto też pamiętać, że drewniana stolarka okienna nie jest podatna na działanie czynników zewnętrznych – odpowiednio przygotowana nie odkształca się przez zbyt dużą ilość promieniowania słonecznego, a przy niskich temperaturach nie pojawiają się problematyczne pęknięcia. Zdecydowanie warto postawić zatem na drewniane okna, które są rozwiązaniem ponadczasowym i gwarantującym nie tylko doskonałe parametry, ale także nietuzinkowy, elegancki i stylowy wygląd.