Blog Panoramy Firm

Meble w domu na wymiar – to się opłaca!

Materiał partnera
2019-06-12
kuchnia

Wyposażenie domu, czy mieszkania w meble to z jednej strony duża zabawa, pozwalająca na spełnienie swoich marzeń i wizji z wyobraźni, a z drugiej ciężkie zadanie zarówno pod kątem logistycznym, budżetowym, czy też projektowym. Dzisiaj coraz większa liczba osób, skłania się zatem do podejmowania współpracy z projektantami wnętrz, a także z pracowniami wykonującymi meble na specjalne zamówienie. Mowa szczególnie o meblach na wymiar, które stosuje się np. w kuchni, garderobie, łazience…

Idealne dopasowanie do pomieszczenia na przykładzie mebli kuchennych

Najlepsze pracownie projektowe mebli przed podjęciem pracy dokonają wizji lokalnej bądź zapoznają się z planami architektonicznymi danego wnętrza. Dzięki temu geometria pomieszczenia zostanie wykorzystana w zoptymalizowany sposób, co szczególnie ważne jest w przypadku takich pomieszczeń, jak kuchnia. To one są bowiem często wąskie, czy też są częścią aneksów kuchennych, gdzie należy całą wnękę kuchenną idealnie dopasować do układu ścian. Pod uwagę brane są nawet takie wyznaczniki, jak: poziom nasłonecznienia pomieszczenia, rozmieszczenie sieci elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej, czy też rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych – mowa o podłożu, czy też aranżacji ścian! Pamiętaj zatem o jednej ważnej zasadzie: jeśli chcesz posiadać w domu wnętrza umeblowane, jak w najlepszych magazynach branżowych, korzystaj z usług specjalistycznych pracowni, które przede wszystkim stawiają na dobry projekt… Gwarancja komfortu użytkowego i niepowtarzalnej estetyki, zapewniona.

Niestandardowy i wyróżniający się design

Meble kupowane w sklepach sieciowych, nie tylko są gorsze jakościowo od tych produkowanych na specjalne zamówienie, ale także są mniej atrakcyjne wizualnie. Dobra pracownia jest bowiem w stanie wykonać dla klienta na specjalne zamówienie meble kuchenne, meble biurowe, szafy z drzwiami suwanymi, garderoby, sypialnie oraz wiele innych wyrobów o zróżnicowanym zdobnictwie, w takich stylach, jak skandynawski, rustykalny, industrialny, klasyczny, modernistyczny, wiejski, czy też awangardowy. To Ty decydujesz z czego będzie wykonany dany mebel, a także jak on będzie wyglądał. Wielokrotnie zatem meble przygotowywane do domów, czy biur na specjalne zamówienie, wyróżniają się swoją estetyką, stając się wizytówkami danych miejsc!

Solidność, która się opłaca

Nie tylko funkcjonalność i estetyka, to największe zalety mebli na specjalne zamówienie. Na przykładzie wyrobów pracownimeblarskiej DEL-MEBEL, można również wyróżnić trzecią ich ważną cechę: solidność. Konstrukcje tworzone przez najlepszych projektantów i stolarzy, wyróżniają się swoją trwałością, odpornością na procesy niszczenia, czy nawet uszkodzenia mechaniczne, zapewniając możliwość eksploatowania mebli przez długie lata. Opłaca się to między innymi pod kątem finansowym – lepiej postawić na wyposażenie domowe, które wytrzyma spory kawałek czasu, niż wymieniać szafki, zabudowy kuchenne, garderoby, czy też biurka, co kilka sezonów! Postaw zatem na funkcjonalność, estetykę, solidność i zoptymalizowane koszty, wraz z firmą DEL-MEBEL.