Cegła, beton, drewno i metal. Do tego proste meble, a zamiast firanek szerokie , drewniane albo metalowe, żaluzje. Surowo, funkcjonalnie, ale jednocześnie elegancko. Taki może być zarys mieszkania współczesnego mężczyzny. Coraz więcej panów przywiązuje wagę do wyposażenia i całej aranżacji mieszkalnej, która w męskim wydaniu może prezentować się równie interesująco, jak tak ta urządzona przez kobietę. Co może/powinno znaleźć się w męskim mieszkaniu? Podpowiadamy.

Nie wszyscy panowie stawiają na gotowe rozwiązania. Są tacy, którzy mając własną wizję wnętrz, chcą je urządzić tak, by czuć się w nich dobrze i swobodnie. Dlatego też często decydują się na zamówienie mebli w niewielkich sklepach, takich jak Adams Meble z Pniew, gdzie mogą dostać gotowe meble o ciekawym designie lub poprosić o wykonanie ich na specjalne zamówienie.

Łazienka

W męskiej łazience królują szarości, biel i czerń oraz szkło,stal, kamień, chrom i drewno. Szkło i chrom doskonale sprawdzą się przy wyborze prysznica i baterii. Białymi elementami są zazwyczaj meble łazienkowe, wanna i zlew. Czerń i szarości warto zaakcentować na ścianach, choć tu idealnie będzie również prezentował się naturalny kamień. Drewno w łazience nie jest często stosowane, ale kiedy już się w niej znajduje, w postaci podłogi lub elementów na meblach,powinno być wysokiej klasy i odpowiednio przystosowane do wilgotnych pomieszczeń. Światło w łazience nie musi być intensywne, ma nadawać wnętrzu intymności i harmonii.

Salon

Mężczyźni zazwyczaj nie przepadają za przepychem i udziwnieniami, dlatego przestrzeń w jakiej mieszkają powinna być prosta. W salonie bardzo dobrze będą się prezentowały obłe sofy, duże narożniki czy proste fotele, obite w gładkie materiały bądź skóry w jednolitych, najlepiej ciemnych barwach. W taką męską przestrzeń idealnie wkomponują się meble systemowe. Mogą być gotowe bądź zaprojektowane na indywidualne zamówienie. Modułowe zestawy wypoczynkowe, nowoczesne, ale o klasycznych rysach najlepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Ich elementy można dowolnie łączyć dopasowując mebel do swoich potrzeb. Są niezwykle wygodne, a to jest dość istotne dla zapracowanego faceta, który po ciężkim dniu w pracy chce po prostu odpocząć przed telewizorem. Najlepiej wybrać zestaw posiadający regulowane zagłówki, poprawiające komfort wypoczynku, oraz poduchy oparciowe wypełnione sprężynującą pianką odporną na odkształcenia ciała. Zamawiając meble można wybrać rodzaj i kolor poszycia. Ciekawe jest łączenie materiałów tapicerskich, np. skóry z tkaniną albo dwóch różnych tkanin w tych samych lub innych barwach. Modułowe meble można też ustawić w mniejszych wnętrzach, pełniących jednocześnie funkcję salonu i sypialni. Można wybrać tylko niezbędne ich elementy, które po rozłożeniu zapewnią dużą powierzchnię spania i mają pojemnik na pościel. Poza meblami wypoczynkowymi dobrze jest zaopatrzyć się w stolik kawowy, łączący np. żelazo z drewnem czy szkło z chromem. Wszystko zależy od gospodarza. Jeśli salon jest wystarczająco duży warto pokusić się o ustawienie w nim stołu i krzeseł. Mogą być utrzymane w podobnym klimacie co stolik kawowy, ale nie koniecznie.

Sypialnia

Proste łóżko w drewnianej lub metalowej ramie, które może posiadać gładkie lub pikowane wezgłowie, ale nie jest ono konieczne, wygodny i dobrze dobrany materac z dobrego salonu snu, pościel - najlepiej gładka, jedno lub dwukolorowa. Pakowna komoda i duża szafa z przesuwnymi drzwiami, taka w której będzie miejsce zarówno na wieszaki z koszulami i marynarkami, półki na spodnie i koszulki, głębokie szuflady na bieliznę i skarpety, ale także płytsze szuflady na krawaty, zegarki i inne gadżety. Na podłodze najlepszym rozwiązaniem będzie gładki dywan z krótkim włosem, miękka wykładzina na całej powierzchni pokoju lub po prostu panele bądź deski. Do tego nocny stolik, lampka i zaciemniające rolety. By dodać wnętrzu ciekawego akcentu można w rogu pokoju, jeśli jest miejsce, ustawić designerski, wygodny fotel, a na ścianach powiesić zdjęcia, grafiki lub obrazy.