Pierwsze trzy lata życia dziecka to okres bardzo intensywnego rozwoju. Maluch nie tylko szybko przyswaja nowe informacje, ale także jest bardzo ciekawy i kreatywny. Na tym etapie ważne jest więc wsparcie potencjału dziecka np. przez organizowanie zabaw rozwijających wyobraźnię. Właśnie dlatego w Niepublicznym Żłobku Brain Faktor zostały odrzucone tradycyjne metody nauki na rzecz innowacyjnej metody STEAM. Przeczytaj, jak wyglądają zajęcia!

Bez stresu, płaczu i dyskomfortu – nowa koncepcja nauki

Zdobywanie wiedzy i przyswajanie kolejnych umiejętności powinno być przede wszystkim przyjemne. Niestety przez wiele lat mogliśmy być świadkami jak nauczyciele wykorzystywali tradycyjne modele nauczania, w których nie brakowało odpytywania czy karania (np. dziecko musiało stać w kącie). Było to nie tylko nieskuteczne, ale i bardzo stresujące. Dodatkowo, dzieci uczone w taki sposób w późniejszych latach gorzej sobie radziły z nowymi wyzwaniami. Właśnie dlatego, w Niepublicznym Żłobku Brain Faktor takie podejście zostało całkowicie odrzucone, a na główny plan wysunęła się koncepcja STEAM – czyli praktyczne połączenie nauki, technologii, sztuki i matematyki. Dzięki temu, już od najmłodszych lat maluchy mogą poznawać świat i zjawiska w sposób praktyczny, by w kolejnych latach swojego życia stawiać czoła różnorodnym sytuacjom, myśleć logicznie i przede wszystkim elastycznie.

Nauka przez zabawę i wykorzystywanie technologii

W Niepublicznym Żłobku Brain Faktor nie brakuje interesujących zajęć, dzięki czemu dzieci cały czas mają konstruktywnie wypełniony czas. Są tu bowiem prowadzone:

  • zajęcia muzyczne –  innymi słowy gra na instrumentach klawiszowych, dzięki czemu dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale także uczy się analitycznego wnioskowania,
  • język angielski – zajęcia są realizowane przy pomocy plansz, kukiełek, efektów dźwiękowych i programów multimedialnych,
  • zajęcia kulinarne – wspólne gotowanie to nie tylko frajda, ale także możliwość przełamywania smakowych barier,
  • zajęcia interaktywne.

Priorytetowo traktowana jest tam integracja sensoryczna, psychomotoryka czy neurodydaktyka.  Poza tym, dzieci już od najmłodszych lat mogą czerpać z dobrodziejstw technologii czyli na przykład interaktywnych tablic. W końcu w przyszłości technologia będzie coraz bardziej obecna w naszym życiu.

Odkrywanie talentów w Niepublicznym Żłobku Brain Faktor

Co ważne, podczas zajęć w Niepublicznym Żłobku Brain Faktor opiekunki obserwują zachowania maluchów pod kątem ich zainteresowań. Bardzo często zdarza się, że już w pierwszych latach życia dziecko przejawia swoje talenty, które warto od początku rozwijać. Niektóre z maluchów są bardzo umuzykalnione, co przejawia się podczas zajęć muzycznych w żłobku. Inne mają skłonności do zarządzania grupą i świetnie odnajdują się w kontaktach z rówieśnikami. I właśnie te pozytywne cechy wzmacniać, a pewne ograniczenia jak np. nieśmiałość eliminować przez zachęcanie do przełamywania barier. Indywidualne podejście do każdego dziecka jest więc niezwykle ważne i potrzebne.