Czy wiesz, że robotyka jest uznawana za branżę przyszłości? Według najnowszych prognoz, roboty będą upowszechniać się zarówno w przemyśle motoryzacyjnym czy metalowym, jak i w branżach, które dotychczas bazowały na klasycznych modelach produkcji. W związku z tym, coraz więcej rodziców, troszczących się o rozwój i przyszłość dzieci, stara się wdrożyć pociechy w tę dziedzinę nauki. Warsztaty z zakresu robotyki oferuje firma Planeta Kreatywności.

Kilka słów o robotyce dla dzieci

Najprościej definiując, robotyka to dziedzina nauki, która łączy w sobie zagadnienia z informatyki, mechaniki, automatyki oraz elektroniki. Według ekspertów, za kilkanaście lat będzie ona wszechobecna na rynku pracy, zatem coraz częściej podstawy tej dziedziny wykładane są w formie kreatywnych zajęć najmłodszym. Młode umysły są bowiem bardzo chłonne i szybko przyswajają nowinki techniczne. Dodatkowo, wstęp do nauki w formie zabawy, znacznie ułatwia rozumowanie bardziej zaawansowanej wiedzy w przyszłości. Z tego powodu, wiele przedsiębiorstw zajmuje się dystrybucją zestawów klocków do robotyki. Niemniej, są one bardzo kosztowne i nie każdego rodzica stać na taki zakup. Doskonałym pomysłem są natomiast warsztaty robotyki, dostępne w ofercie przedsiębiorstwa Planeta Kreatywności, które to zajmuje się edukacją i projektami.

Jakie są zalety z uczestnictwa w warsztatach z robotyki?

Oprócz tego, że uczestnicy zajęć z robotyki zdobywają wiedzę z zakresu przyszłościowej dziedziny, odnoszą wiele innych korzyści. Zalety opisał pokrótce jeden z pracowników przedsiębiorstwa Planeta Kreatywności.

Zajęcia z robotyki pozytywnie wpływają na rozwój psychofizyczny, wyobraźnię oraz na logiczne myślenie dzieci. Dodatkowo, są one świetnym pomysłem na konstruktywne wykorzystanie czasu. Dla najmłodszych, uczestnictwo w warsztatach to także interesujące zajęcie i doskonała zabawa w grupie rówieśników. Zarówno te młodsze jak i starsze dzieci uczą się więc pracy w grupie, wyciągają wnioski z podejmowanych działań, a także pogłębiają umiejętności strategicznego myślenia.

Dlaczego warto wybrać Planetę Kreatywności?

Prowadzeniem warsztatów z robotyki zajmuje się przedsiębiorstwo Planeta Kreatywności. Oferta firmy jest przemyślana i dopasowana do wieku uczestników. Zajęcia odbywają się bowiem etapami, co wiąże się z łatwym przyswojeniem ścieżek myślowych i utrwalenie zdobytej wiedzy. Cały proces nauki przebiega więc płynnie:

  • robotyka dla najmłodszych (4-6 lat),
  • robotyka i programowanie (6-8 lat i 8-12 lat),
  • robotyka Phyton (10-15 lat) i programowanie Arduino (10-15 lat).

Warto zaznaczyć, że oprócz warsztatów robotyki, Planeta Kreatywności organizuje również inne, równie interesujące zajęcia dla najmłodszych.