Maskotki z wełny naturalnej – dlaczego każde dziecko powinno je mieć?

Materiał partnera
2019-07-31

Dzieci uwielbiają maskotki, często czynią z nich swoich pierwszych przyjaciół i towarzyszy zabaw. Szeroka oferta sklepów z zabawkami oferuje wiele możliwości – od mieszczących się w dłoni piesków i króliczków po ogromne misie. Ponadczasowym rozwiązaniem są jednak maskotki wykonywane z wełny naturalnej – najlepiej ręcznie. Ich obecność w pokoju dziecięcym będzie przypominać rodzicom o czasach i dzieciństwa.

Dlaczego kupujemy dzieciom maskotki?

Maskotki kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Kto z nas nie lubi miękkich przedmiotów, w które można się w tulić? Nie bez powodu misie są popularnymi walentynkowymi prezentami – jednoznacznie kojarzą nam się z bliskością i ciepłem. Podobnie jest w przypadku dzieci, które gdyby mogły, całe dnie spędzałyby w ramionach rodziców. Niestety ni jest to możliwe i trzeba znaleźć maluchowi substytut mamy, który możemy umieścić w łóżeczku.

Doskonale sprawdzają się tu właśnie pluszaki – miękkie i przyjemne w dotyku są idealne do przytulania. Często też są dla dziecka pierwszym przyjacielem, który wiernie towarzyszy im codziennych czynnościach takich jak jedzenie, ubieranie czy mycie.

Ważnym powodem, dla którego maskotki powinny znaleźć się w pokoju każdego dziecka, jest pozytywny wpływ na jego rozwój. Materiały, z jakich robione są zabawki, mają swój udział w kształtowaniu zmysłów malucha. Faktury, kolory, kształty stymulują umysł. Najczęściej też maskotki mają formę zwierzaków, doskonale zatem służą edukacji dziecka w tym zakresie.

Maskotki to uniwersalne zabawki – chętnie sięgają po nie zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Równie szerokie są możliwości ich przeznaczenia, mogą one bowiem służyć zabawie, ale sprawdzają się też w roli dekoracji.

Jak wybierać maskotki?

Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chodzi tu przede wszystkim o najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabawek, ubrań czy innych rzeczy, których potrzebuje. Dlatego też wybór maskotek powinien być dobrze przemyślany. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiały, z jakich są one wykonywane.

Produkty dla dzieci powinny być tworzone z myślą o nich – ich satysfakcji i bezpieczeństwie. Najlepszym dla dziecka rozwiązaniem będą zatem materiały naturalne, takie jak wełna. Występuje ona w wielu rodzajach, przez co można tworzyć z niej rozmaite zabawki, a przy tym jest dla dziecka całkowicie zdrowa.

Są firmy, takie jak HalWer, które zajmują się filcowaniem maskotek z wełny na zamówienie. Ręcznie robione, miękkie dekoracje z wełny to szansa, aby podarować dziecku nie tylko bezpieczną przytulankę, ale też niepowtarzalną. Ze względu na swój delikatny charakter tego rodzaju dekoracje z włóczki najlepiej jest wykorzystać do ozdobienia pokoju dziecięcego – ustawić je na półkach lub parapetach. Dzięki nim pomieszczenie będzie przytulne, a co ważniejsze, także bezpieczne dla dziecka, o czym często zapominają producenci artykułów dziecięcych.

Opracowanie artykułu:

HalWer Halina Mytnik

ul. Traugutta 4/7, 59-900 Zgorzelec dolnośląskie
e-mail
www
telefon