Utrzymanie ładu w dziecięcym pokoju to nie lada wyzwanie, ale ułatwi je skrzynia na zabawki. Solidne drewniane pudełko na kółkach to sposób nie tylko na szybkie sprzątanie, ale też świetną zabawę, bo można przewozić w niej różne przedmioty. Ciekawą propozycją są też drewniane wozy z dyszą do ciągnięcia również na dworze. Takie produkty z drewna oferuje firma Promyk.

Jak szybko uporządkować zabawki w pokoju?

Pokój dziecka zwłaszcza młodszego obfituje w różnego rodzaju drobiazgi. Dla malucha wszystko może okazać się cenne i dlatego kolekcjonuje różnego rodzaju zabawki. W pewnym momencie, pokój zaczyna przypominać wyłącznie bawialnię, a przecież trzeba też w nim odpoczywać. Warto wymagać od dziecka najmłodszych lat odkładania na miejsce przedmiotów po skończonej zabawie. Skrzynia na zabawki może pomóc w tym zadaniu oraz doda przestrzeń na przechowywanie dziecięcych skarbów. Jej zaletą jest pojemności, łatwość znalezienia w niej potrzebnej rzeczy oraz przede wszystkim szybkość, z jaką się sprząta, wrzucając do drewnianego pudła przedmioty.

Skrzynia z drewna do pokoju dziecięcego jaka powinna być?

Drewno to przyjazny surowiec dla dziecka, ale musi być zabezpieczony nietoksycznym olejem, dzięki któremu zachowa dłużej świetny wygląd. Wybór drewna też ma znaczenie, np. bukowe dzięki swojej twardości wytrzyma wiele dziecięcych zabaw i pomysłów. Skrzynia zaopatrzona w kółka pozwala z łatwością ją przesuwać po pokoju nawet z ciężką zawartością i wrzucać do niej przedmioty lub je rozładowywać. Do bardziej mobilnych zabaw można podarować dziecku drewniany wóz, by mogło przewozić np. swoje pluszaki.

Wozy drewniane z gumowymi kółkami doskonale sprawdzają się również plenerze

– mówi pracownik firmy Prosmyk. W tym przypadku mamy do wyboru drabiniaste, z burtami oraz stabilną wersję specjalnie wzmacnianą, do której może wziąć dziecko. Komfort jazdy został podniesiony dzięki przedniej osi. Specjalna dysza umożliwia ciągnięcie tego drewnianego pojazdu, dając okazję do świetnej zabawy.