Siłownie plenerowe są rozwiązaniem, które cieszy się rosnącą popularnością. Obecnie znaleźć można kilka takich siłowni w każdym większym mieście, powstają też licznie w mniejszych miejscowościach oraz na wsiach. Odpowiednie urządzenie takiego miejsca jest bardzo ważne - jeśli siłownia po chmurką nie będzie dobrze urządzona, to nikt nie będzie z niej chętnie korzystał.

Siłownia plenerowa - zalety

Dlaczego siłownie plenerowe cieszą się tak dużą popularnością? Jak mówi nam właściciel firmy Foresto, siłownia na zewnątrz to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim są to miejsca ogólnodostępne i darmowe, więc mieszkańcy mogą z nich korzystać bez żadnych abonamentów czy opłat. Nie każdy może sobie pozwolić na karnet do tradycyjnej siłowni, a takie darmowe rozwiązania zachęcają do aktywności fizycznej.

Siłownie plenerowe są nastawione na rozrywkę dla każdej grupy wiekowej, a umieszczany w nich sprzęt nie jest mocno skomplikowany i ma jasne, wyraziste instrukcje użytkowania. Dzięki temu każdy, bez względu na kondycję, może rozpocząć przygodę z ćwiczeniami.

Najlepsze urządzenia do siłowni zewnętrznej

Wybierając sprzęt, który powinien znaleźć się w siłowni zewnętrznej, warto zwrócić uwagę na jego różnorodność. Sprzęt nie może być powtarzalny, inaczej treningi na siłowni szybko się znudzą. Duża różnorodność zapewnia, że mieszkańcy miasta czy wsi  będą chętnie korzystać z plenerowej siłowni. Jakie sprzęty cieszą się największą popularnością i koniecznie należy je uwzględnić w planie zewnętrznej siłowni?

Jednym z takich urządzeń jest biegacz, to urządzenie pozwala wykonywać ruchy podobne do ruchów wykonywanych podczas szybkiego marszu. Jest świetną rozgrzewką dla biegaczy, może być także stosowany jako ćwiczenie rozciągającego i sposób na trening cardio. W treningu ważne jest to, aby ćwiczyć wszystkie partie ciała, dlatego w siłowni pod chmurką znaleźć powinno się także wahadło. Ćwiczenie na wahadle polega na wymachach nogą, podczas tej aktywności wzmacnia się mięśnie brzucha i górne partie nóg.  Aby ćwiczący mogli jeszcze lepiej zadbać o swoje nogi, warto znaleźć miejsce na prasę nożną. To urządzenie jest chętnie wybierane przez ćwiczących.

Co oprócz tego? Zdecydowanie warto w siłowni pod chmurą uwzględnić rowerek, ławkę oraz twsiter - bez nich nie jest możliwy kompleksowy  trening. W razie wątpliwości co do wyboru sprzętu, dobrym pomysłem będzie skonsultowanie się z firmą, która zajmuje się montowaniem siłowni zewnętrznych. Podpowiedzą oni, jakie urządzenia najczęściej są kupowane razem!