Pedagogika zabawy to symboliczna nazwa poszukiwań metodycznych, które mają zainspirować prowadzącego do kreatywnej pracy z grupą. Jak wyjaśnia dydaktyk z placówki Słoneczny Zakątek, kluczową kwestią jest wsparcie dzieci w rozwoju społecznym, zachęcenie do wspólnej zabawy oraz zaangażowanie zmysłów. Zajęcia organizowane z wykorzystaniem tej metody są radosne i pobudzają do tworzenia więzi międzyludzkich.

Pedagogika zabawy – jakie zasady obowiązują?

Słoneczny Zakątek to unikalne miejsce, w którym każde dziecko może poczuć się wyjątkowe i docenione. Pedagodzy stale analizują postępy i wspierają najmłodszych w poznawaniu świata, dając im wsparcie i pełne zrozumienie. Bardzo dużą wagę przywiązuje się do kształtowania emocji niezbędnych do radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Aby uzyskać najlepsze efekty dydaktyczne, wdrożyliśmy metodę pedagogiki zabawy opartą na budowaniu zaufania do prowadzącego i całej grupy. W czasie zajęć stosujemy zasady dobrowolności, wielopoziomowości komunikacji, unikania rywalizacji oraz różnorodności środków wyrazu.

 – wyjaśnia pracownik Słonecznego Zakątka.

Pedagogika zabawy Klanza – jak bawią się dzieci?

Zabawy z chustą animacyjną są zaplanowane i spełniają określone cele. Pedagodzy ze Słonecznego Zakątka dbają o to, aby zajęcia odbywały się w atmosferze bezpieczeństwa i przyjaźni, bez przejawów rywalizacji i walki o miejsce w grupie. Uczestnicy działają w imieniu innych dzieci, ucząc się akceptacji i tolerancji wobec odmienności. Wszystkie zabawy są realizowane w sposób odrzucając wszelkie reguły, co zachęca do kreatywnych działań i dostarcza uczestnikom pozytywnych przeżyć.

Żłobek niepubliczny to miejsce, w którym dzieci pracują w niewielkich grupach, co pozwala im na głębszą interakcję zarówno z rówieśnikami, jak i opiekunami. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha zyskała szansę na zrównoważony rozwój, zastanów się nad skorzystaniem z możliwości, jakie niesie za sobą nauka w Słonecznym Zakątku.