Biuro rachunkowe zajmuje się kompleksową obsługą małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych. Oferuje usługi na wysokim poziomie, aby spełnić potrzeby finansowe i księgowe, przedsiębiorców. Pomaga firmom nie tylko w prowadzeniu rachunkowości, kadr i płac; przy składaniu wniosków unijnych i pomocowych z tarczy antykryzysowej, jak i w wielu innych sprawach finansowych.

Biura rachunkowe zastępują działy księgowości.

Biura rachunkowe zyskały na popularności, a obecnie z ich usług korzystają nie tylko małe i średnie firmy, ale również spółki. Zastępują działy księgowości, kadr i płac; prowadząc księgowość uproszczoną, na zasadach ogólnych oraz pełną rachunkowość. Niezależnie od tego, czy podmiot zarządza firmą jednoosobową, zatrudnia cały sztab ludzi, lub prowadzi spółkę kapitałową, może obsługę przedsiębiorstwa zlecić do wybranego biura rachunkowego, m.in. Biura Rachunkowego mgr Joanny Skrzypnik. Jest to bardzo wygodna forma, a przy tym i ekonomiczna. Poza firmami będącymi na karcie podatkowej, która nie stwarza żadnych problemów, przy rozliczeniach z fiskusem, pozostałe firmy, potrzebują już pomocy. Ryczałt ewidencjonowany jest możliwy do samodzielnego rozliczania, o ile przedsiębiorstwo nie zatrudnia pracowników. Z pozoru prosta książka przychodów i rozchodów, wymaga wiedzy z zakresu przepisów podatkowych. Na tym etapie księgowanie zdarzeń gospodarczych, zazwyczaj staje się kłopotliwe. Rozliczanie podatku VAT, kosztów amortyzacji pojazdu, kosztów pracowniczych, deklaracji ZUS, obliczanie wynagrodzeń zatrudnionych osób itp., nie zawsze jest prostą sprawą.

Nie tylko usługi księgowe w biurze rachunkowym.

Biuro rachunkowe zajmuje się takimi sprawami jak księgowość, sprawy kadrowo-płacowe oraz wszelkie porady finansowe, jakich potrzebują przedsiębiorcy. Biuro rachunkowe pomaga wypełniać wnioski unijne oraz pomocowe z tarczy antykryzysowej. Pomoc można uzyskać np. w Biurze Rachunkowym, mgr Joanny Skrzypnik, które zatrudnia pracowników posiadających szeroki zakres wiedzy w różnych branżach działalności gospodarczej. Biuro posiada polisę na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności podmiotów uprawnionych do prowadzenia ksiąg rachunkowych. (Rozp. Ministra Finansów z dnia 05. 12. 2003 w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, Dz. U. nr 217 poz. 2130). Z tego też powodu wiele przedsiębiorstw zrezygnowało z pracowników, a sprawy rachunkowości zleca do biura księgowego, które bierze odpowiedzialność przed kontrolą skarbową, za prowadzenie księgowości. 

 Popełniane błędy księgowe.

Prowadząc samodzielnie rachunkowość w swojej firmie, należy uważać na błędy, jakie można popełnić, a za które ponosi się konsekwencje karne. Do najczęściej spotykanych należą: zaległości w księgach rachunkowych, brak zapłaty podatku, niewłaściwa ewidencja operacji księgowych, brak naliczenia i ujęcia w księgach rachunkowych dodatkowego wynagrodzenia rocznego; brak utworzenia i zapisu w księgach jednostki odpisów aktualizujących wartość należności. Notoryczne błędy, jakie popełniają firmy to np.: błędne rozliczanie VAT, wrzucanie w koszty uzyskania przychodu wszystkich rachunków, opóźnienia w składaniu deklaracji do US oraz nieprawidłowe naliczenia odpisów umorzeniowych i amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych. Aby uniknąć błędów, warto dokumenty księgowe przenieść do biura rachunkowego, które dopilnuje wszystkich spraw finansowych.