Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

Materiał partnera
2019-10-17
Biuro rachunkowe

Prowadzenie księgowości w firmie może być źródłem wielu problemów. Niestety, ale “papierkowa robota” zajmuje sporo czasu i wymaga bycia na bieżąco z ciągle zmieniającymi się przepisami. Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na powierzenie spraw księgowych zewnętrznej firmie rachunkowej.

Zalety biura rachunkowego

Jak mówi nam ekspert z biura rachunkowego A & M. Biuro rachunkowe. Szymanek A, wiele osób porównuje biuro rachunkowe do usług księgowej. W rzeczywistości jednak biuro księgowe oferuje o wiele szerszy zakres usług i jest lepszym wyborem dla firm. Z biurem rachunkowym współpracują zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także większe firmy, które zatrudniają kilkudziesięciu pracowników lub więcej.

Największe zalety biura rachunkowego to:

  • Dyspozycyjność - biuro rachunkowe zatrudnia kilka księgowych, dzięki temu nie ma problemów z byciem dostępnym dla klientów wtedy, kiedy klienci tego potrzebują. Przy zatrudnianiu księgowej w firmie trzeba się liczyć z nagłymi zwolnieniami, chorobowymi czy ciążą. Okazać się może, że z dnia na dzień trzeba znaleźć nowych pracowników lub zastępstwo. Przy współpracy z biurem rachunkowym takie kwestie nie są ważne, a praca zawsze zostanie wykonana w odpowiednim terminie.
  • Mniejsze koszty - biura prowadzące księgowość oferują swoim klientom różne rozwiązania, czasami okazuje się, że oszczędność jest kilkukrotna w stosunku do zatrudnienia księgowej. Poza tym, kiedy zatrudniamy własną księgową, trzeba liczyć się z koniecznością organizowania dla niej kursów, zapewnienia odpowiedniej literatury podatkowo-finansowej i szkoleń. W przypadku wyboru biura rachunkowego nie musimy martwić się takimi sprawami - zadba o nie właściciel biura rachunkowego.
  • OC biura rachunkowego - w biurach rachunkowych pracują specjaliści, ale przecież nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Jednakże, jeśli pojawi się błąd w wyniku działań pracowników biura rachunkowego, to będą oni ponosić za to odpowiedzialność. Biura rachunkowe mają obowiązkowe OC, które chroni interesy ich klientów.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego

Jak widać, zlecenie prowadzenia pełnej księgowości pracownikom biura rachunkowego jest doskonałym wyborem dla większości firm. Jak wybrać odpowiednie biuro? Warto sprawdzić, czy oferują oni pełen zakres usług księgowych, a także sprawdzić, jakie są opinie na ich temat. Na portalach społecznościowych oraz stronach branżowych można znaleźć opinie dotyczące biur rachunkowych.

Opracowanie artykułu:

A & M. Biuro rachunkowe. Szymanek A.

ul. Agrestowa 2, 55-080 Smolec dolnośląskie
e-mail