Każda firma, która zatrudnia pracowników, musi dbać o odpowiednie prowadzenie wszelkich formalności kadrowo-płacowych. W tym celu przedsiębiorcy bardzo często angażują firmy zewnętrzne, takie jak na przykład biuro rachunkowe Global Accounting. Jakie są zalety outsourcingu kadrowo-płacowego? Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na takie usługi? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Kompleksowe usługi

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców, zarówno tych, prowadzących jednoosobową działalność, jak i duże firmy, decyduje się na korzystanie z usług w formie outsourcingu. Outsourcing to nic innego jak zlecanie wykonania określonych zadań podmiotom zewnętrznym. Jedną z najczęstszych usług outsourcingowych jest księgowość i właśnie obsługa kadrowo-płacowa.

Kluczową zaletą outsourcingu kadrowo-płacowego oferowanego przez profesjonalne firmy, takie jak na przykład biuro rachunkowe Global Accounting, jest kompleksowość usług. Zatrudniona firma zajmuje się wszelkimi kwestiami zarówno z zakresu kadr, jak i płac. Wśród realizowanych zadań można wymienić m.in.:

  • prowadzenie akt osobowych pracowników,

  • prowadzenie ewidencji czasu pracy,

  • przygotowywanie wszelkich dokumentów związanych ze stosunkiem pracy,

  • nadzorowanie ważności okresowych badań lekarskich i szkoleń BHP,

  • ewidencja urlopów, zwolnień lekarskich itp.,

  • sporządzanie umów,

  • dokonywanie rejestracji pracowników w ZUS,

  • przygotowywanie raportów kadrowych.

Wsparcie wykwalifikowanych fachowców

Firmy oferujące usługi outsourcingu kadrowo-płacowego, takie jak działające w Siemianowicach Śląskich biuro Global Accounting, zatrudniają jedynie odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że powierzają obsługę swojej firmy fachowcom, którzy o wszystko zadbają. Takie rozwiązanie jest nie tylko korzystniejsze pod względem logistycznym, ale też pozwala zaoszczędzić czas, gdyż nie jest konieczna samodzielna rekrutacja odpowiednich kandydatów na stanowisko.

Redukcja kosztów

Bez wątpienia inną istotną zaletą skorzystania z usług biura rachunkowego Global Accounting jest redukcja kosztów związanych z utrzymaniem pracowników. Otóż zatrudnienie kadrowej wiązałoby się z koniecznością stworzenia nowego stanowiska pracy oraz ponoszenia wysokich kosztów (wynagrodzenie, opłata składek, wyposażenie techniczne, stworzenie miejsca pracy w siedzibie). Tymczasem wybierając outsourcing, przedsiębiorca płaci jedynie za wykonanie określonych zadań przez biuro.