Blog Panoramy Firm

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Materiał partnera
2019-06-08
rozliczenie

Założenie własnej działalności gospodarczej to świetny pomysł, jeśli tylko mamy odpowiednią koncepcję na biznes i chcemy pracować na własny rachunek. Wraz ze wzrostem klientów, a co za tym idzie przychodów firmy, coraz bardziej przydatna okazuje się być pomoc doświadczonego księgowego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje

Prowadzenie księgowości jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Wszelkie nieprawidłowości w rozliczeniach szybko zostaną zauważone przez Urząd Skarbowy, co może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Decydując się na usługi profesjonalnego biura rachunkowego, musimy kierować się doświadczeniem jego pracowników oraz certyfikatami, które poświadczają ich umiejętności.  Prawda jest taka, że w świetle obecnych przepisów prawnych, usługi księgowe może prowadzić każdy. Jako przedsiębiorcy, wolimy jednak, by naszą księgowością zajęła się osoba, która posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Warto zapytać przedstawiciela biura rachunkowego, czy posiada ono certyfikat Ministerstwa Finansów. Jeżeli uzyskamy odpowiedź negatywną, lepiej poszukać innego specjalisty. Jednym z bardziej polecanych biur rachunkowych w województwie kujawsko-pomorskim jest „Versus”, którego właścicielką jest pani Violetta Staszak. Przedsiębiorstwo to może pochwalić się wieloma certyfikatami, które poświadczają rzetelność i profesjonalizm świadczonych przez nie usług.

Zakres świadczonych usług

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, dobrze jest zapoznać się z ofertą dostępnych usług i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Wiele przedsiębiorstw posiada bardzo rozbudowaną ofertę, a niektóre świadczą tylko wybrane usługi.  Większości biur zajmuje się usługami rachunkowymi, prowadzeniem pełnej księgowości, doradztwem podatkowym oraz rozliczeniami podatkowymi. Wybierzmy tak, by nie płacić za rzeczy, których wcale nie potrzebujemy.

Koszty związane z usługą

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Zazwyczaj staramy się szukać oszczędności wszędzie, gdzie się da. Tak jest też z wyborem biura rachunkowego. Często zależy nam na znalezieniu jak najtańszej oferty, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Księgowi, którzy oferują swoje usługi „po taniości” zazwyczaj mają problem z dotrzymywaniem umówionych terminów lub też niezbyt sumiennie przykładają się do swojej pracy. A skrupulatne prowadzenie rachunkowości jest sprawą priorytetową w każdym przedsiębiorstwie. Stwierdzenie, że od tego zależy przyszłość konkretnej firmy, nie będzie przesadzą. Z drugiej strony nie można popadać w skrajności i decydować się na najdroższą ofertę. Najlepiej skorzystać z usług księgowych, których cena jest adekwatna do jakości. Warto w tym celu zrobić dobre rozeznanie na rynki i uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Opracowanie artykułu:

Biuro Rachunkowe Versus Violetta Staszak

ul. Konwaliowa 19, 86-060 Nowa Wieś Wielka kujawsko-pomorskie
e-mail
www