Nie ulega wątpliwości, że branża ubezpieczeniowa jest niezwykle rozbudowana, dzięki czemu możemy wykupić polisę na rozmaite okoliczności. Nieszczęśliwe zdarzenia mogą nas spotkać również w czasie wyjazdu zagranicznego. Aby zatem chronić zarówno siebie, jak i swoich najbliższych, warto zainteresować się wykupem ubezpieczenia turystycznego.

Szeroki zakres usług pośrednika ubezpieczeniowego

Agenci ubezpieczeniowi, wychodząc naprzeciw oczekiwań interesantów, starają się zapewniać im kompleksowe usługi. Nie inaczej jest w przypadku biura pośredniczącego, które prowadzi w Śremie Honorata Woźna-Bierła. Jako doradczyni z wieloletnim stażem na rynku, gwarantuje klientom szybkie znalezienie oferty szytej na miarę ich potrzeb i możliwości finansowych. Z pomocą specjalistki mogą wykupić nie tylko korzystne ubezpieczenie nieruchomości czy OC pojazdu, ale też polisę turystyczną, której brak przy zagranicznych eskapadach potrafi mocno odbić się po kieszeni.

Polisa turystyczna jako ochrona zdrowia i zawartości portfela

Nie da się ukryć, że koszty opieki medycznej w wielu krajach, delikatnie mówiąc, nie należą do najniższych. Bez ważnej polisy turystycznej, hospitalizacja czy innego rodzaju pomoc skutkuje zatem naliczeniem rachunków, których spłata może ciągnąć się nawet latami. Wykupione ubezpieczenie ograniczy więc do zbędnego minimum ryzyko leczenia z własnych funduszy.

Chociaż główna część polisy zapewnia pokrycie kosztów opieki zdrowotnej, równie istotne są opcjonalne pakiety dodatkowe (assistance), które znacznie ułatwiają uzyskanie wsparcia za granicą. Przydają się one nie tylko w kwestii koordynacji leczenia, Pozwalają one także między innymi sfinansować prace poszukiwawcze w przypadku zaginięcia. Warto też wspomnieć, iż obejmują one poza tym transport do kraju samego poszkodowanego oraz wszystkich towarzyszących mu osób.

Polisa turystyczna a nieszczęśliwe wypadki

W skład standardowej polisy turystycznej wchodzą odszkodowania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Mimo iż od tego elementu nie ma możliwości odstąpienia, to zainteresowani mają szansę obniżyć samą sumę ubezpieczenia. Pozostaje jednak pytanie, czy w tej kwestii należy w ogóle oszczędzać. Jeśli chodzi o wysokość odszkodowania, to ta jest uzależniona od procentowego oszacowania skutków nagłego zdarzenia, co leży w gestii powołanych przez firmę ubezpieczeniową lekarzy. W tym miejscu należy nadmienić, że nie wszystkie wypadki będą kwalifikowały się do wypłaty. Zakres ochrony pełen jest ograniczeń, nie obejmując sytuacji, kiedy to świadomie złamaliśmy ogólne reguły bezpieczeństwa bądź też w chwili wypadku znajdowaliśmy się po wpływem używek, takich jak alkohol lub narkotyki. Z kolei miłośnicy sportu powinni wiedzieć, że standardowa polisa dotyczy wyłącznie dyscyplin uznanych za mało ryzykowne.